ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Letní tábor v roce 2010

Jako každoročně jsme začali připravovat letní tábor pro rok 2010.

První základní informace:

Letní tábor v rove 2010 se uskuteční v rekreačním středisku BLANÍK - adresa: Smršťov, Louňovice pod Blaníkem PSČ 257 06

Termín letního tábora : 14. - 28. srpna 2010 (čtrnáctidenní)

1. 1. 2010

Vážení přátelé a kamarádi našeho oddílu,

s příchodem nového roku 2010 zveřejňujeme propozice námi organizovaného "Letního šachového soustředění - letního tábora na rok 2010". Děláme tak za včasu, abyste mohli plánovat letošní dovolené a činnost Vašich ratolestí po dobu velkých letních prázdnin 2010.

Celý náš tým se těší opět na léto, kdy budeme moci pro Vaše děti připravit už pošesté zajímavou činnost v rámci jejich prázdnin. Letos přivítáme ZBOJNÍKY ROBINA HOODA.

Protože v loni se nám přihlásilo více dětí než byla kapacita tábora, doporučujeme Vám včas přihlásit Vaši ratolest či si zablokovat místo. 16. ledna 2010, na mládežnickém turnaji, tuto naší akci nabídneme i ostatním, kteří dosud nesledují náš web.

Novinkou letošního ročníku bude opět (po několika letech) rozšíření dnů na táboře na 14. Vycházíme vstříc řadě rodičům, kteří nás o to žádali. Loni řada dětí si vyzkoušela, že to bez maminky vydrží a nechtěly potom domů. Věříme, že Vaši důvěru nezklameme.   

1. 6. 2010
 
Začali jsme rozdělovat děti do chatek viz příloha. Samozřejmě, že opět budeme respektovat žádost dětí i rodičů, proto nám můžete napsat. Kamarádi většinou chtějí spát pohromadě. Rovněž i hráči z jednoho klubu, protože se znají. Do horního patra dáváme starší kluky, dále dívky a rodinné příslušníky u malých dětí.  
 
Byla zaplacena už i druhá zálohová platba, proto Vás žádáme o včasné provedení plateb či dohodu s námi. Kdo chce vystavit fakturu je možno. Čerpat se dá FKSP, faktura může být i pro podnikatele.   
 
Co čeká děti v oblasti šachové? Samozřejmě táborové turnaje dle kategorií v praktickém šachu, bleskový turnaj, populární turnaj v holanďanech, soutěž v hádání tahů. Jeden týden bude na táboře silný jihočeský šachista a trenér Štěpán Papáček, který bude mít různé přednášky ze zahájení, taktiky i strategie. Jaké zatím nebudeme prozrazovat.
 
Samozřejmě, že čekáme u dětí opět vhodné oblečení, vždyť z Vás budou bojovníci Robina Hooda. Soutěže v dovednosti se "zbraní" se očekává, protože ve všem se bude soutěžit. Víte že máme silné střelné zbraně (vzduchovky), lovné zbraně (luky a šípy) a další pro Vás připravujeme. Plavat a jezdit na členech se naučíte pokud to neumíte na naší "divoké" řece.
 
Klasika fotbálek a další sportovní hry budou samozřejmostí.    
 
1. července 2010
 
Dnes jsme provedli rozdělení do celotáborové hry a do šachových skupin
 
ŠACHY - co vás čeká :
- tři výkonnostní šachové skupiny - viz příloha
- šachové tématické přednášky pro jednotlivé skupiny
- rapidové turnaju ve skupinách, počet kol bude stanoven
skupina "A" bude hrát tématické kola (3 zahájení) tempo bude určeno a bude to se zápisem
skupina "B" bude hrát o 3.vt. tempo 2 x 25 min. se zápisem 20 tahů, tématická zahájení 
skupina "C" bude hrát o 4.vt. tempo 2 x 20 min. bez zápisu
- bleskový turnaj rozdělen na dvě skupiny - systém hry každý s každým
- turnaj v holanďanech, ve skupinách 
- soutěž v hádání tahů ve skupinách
- živé šachy pokud bude na to materiál- uvítáme u dětí žluté či černé trička - viz příloha. Neznáme sice výšku dětí, ale rozdělení je Tábor proti ostatním, nejmladší a menším vzrůstem jsou PĚŠCI, dívky jasně na pozici DAM atd. Byli bychom rádi, kdyby nám mohly děti přivést na tábor stará bílá prostěradla na šachovnici. Případně nás informujte. Velikost šachového pole 1,5 x 1,5 nebo min. 1,2 x 1,2 m. Navrhli jsme děti na jednotivé pozice, případné nápady kostýmů necháváme na dětech (zejména zadních figur.    
- výuka práce s losovacím programem na PC
 
Celotáborová hra:
- jste rozděleni do čtyř družstev, sleduje se blízké věkové složení, šachová síla, sourozenci a kamarádi rozděleni do jiných družstev, aby byla zdravá rivalita.
- Vítěz bere balík cen, ostatní družstva také budou odměněny
- každý by měl mít oblečení do přírody
- budou se hodnotit opět kostýmy k naší tématice
- můžete si vzít max. nožíky, nejlépe uchycené ke kalhotům na řetízek či kudličky v pouzdře za opaskem, budete potřebovat k úkolu
- kdo byl minule, může si vzít štíty, budou se hodit k souboji
- žádné zbraně, které by mohly ublížit, stačí, když mi máme profesionální luky a vzduchovky, zde musí být zachovaná vysoká bezpečnost
- každý přiveze 4 PET lahve 1,5 či 2 litrové (mohou být v úvodu tábora naplněné pitím), poté budou sloužit k jedné táborové hře
 
Složení vedení letního tábora:
Andrea Odehnalová - hlavní vedoucí
Martina Vrbická - vedoucí družstva
Jaroslav Kadlec - vedoucí družstva
Leona Odehnalová - vedoucí družstva
Josef Šimeček - vedoucí družstva
Jakub Jinda - instruktor
Adam Dočekal - hlavní zdravotník
 
Štěpán Papáček - externí šachový lektor
Jaroslav Odehnal - externí šachový lektor
  
27. července 2010
 
Tak se nám blíží náš tábor. V sobotu proběhla další schůzka vedoucích i s návštěvou místa konání.
Informace pro rodiče, co mohou děti čekat:
1) budíček v 7,00 hod. Jeden z vedoucích bude vzhůzu a kontrolovat činnost už od 6,00 hod. Každoročně některé děti se budí dříve a běhají i venku. Proto bude zajištěn i takto dozor.
2) Večerka - po zkušenostech bude dříve - už v 21,00 hod. pokud nebude nějaký organizovaný program. To bude znamenat, že děti se už v noci nebudou pohybovat venku, ale mohou si povídat v chatkách. Výhodou je toalety v chatkách. Přeci jenom, když je tma, není takový přehled, kde děti chodí. Venku budou jen noční "hlídači" s vedoucím. Ve 22,00 hod se zhasíná.
3) Děti si vyzkouší práci - zacházení s nožem, sekerkou i pilou pod dohledem. Budou proškoleni co smí a co se nesmí s tímto náčiním dělat.  Různé skupiny dětí budou vyrábět šachovnici pro živé šachy a jiné výtvory.
4) Jak jsme informovali, každý by měl přivést 4 PET lahve 1,5 l velké - včetně uzávěru, nezmačkané! Doporučujeme PET s prohnutím uprostřed. S touto věcičkou bude několik akcí.
5) Na živé šachy uvítáme kromě triček - černé a bílé dle rozdělení - třeba i nějaké konkrétní značení dané figurky- třeba i kostým. Rovněž si děti něco vyrobí i na místě. 
6) Hodnocení úklidu je tradiční činností, ale budou i velitelé chat - nejstarší bydlící, a ten bude dohlížet na pořádek a účastnit se i bodování úklidu.  
7) Pokud děti berou léky, nutno označit a dát časy, kdy se budou podávat. 
8) Pokud rodiče nechtějí, aby dítě snědlo všechny ňamky hned, ale průběžně, mohou se domluvit s vedoucím. Někteří rodiče to vítají. Je to i obrana proti tomu, že děti chodí i na klasické jídlo a nenechávají zbytky např. u oběda.
9) Nezapomenout na pokrývky hlavy, poučit děti jak zacházet s repelentem, aby nezamořily chaty, nebo budeme muset vyhlásit chemický poplach. lahvičky na pití - výlet - cca 1 litr. Doporučujeme boty do vody (pro koupání) i holinky, kdyby pršelo. Objednali jsme ale pěkné počasí.
10) Kostýmy Robina Hooda očekáváme. Holky už si je šijí.      
11) Už jsme připravili stránku pro on line informace z letního tábora na http://www.sachklub.cz/online/lt2010.html
 
 

Kalendář akcí na Říjen 2020

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Zobrazit všechny akce