ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Letní tábor v roce 2012

Termín 18. - 29. srpna 2012
27. ledna 2012:
Tak a rozjíždíme to. Dnes Vám zveřejňujeme propozice a přihlášku na námi organizované "Letní soustředění talentované mládeže, dalších šachistů i nešachistů". Soustředění se uskuteční na základně DDM Písek - Kobyla u obce Vráž u Písku.
 
Vedení tábora - konečné:
Hlavní vedoucí: Andrea Odehnalová
Zástupce vedoucího: Leona Odehnalová
Vedoucí oddílu: Adam Dočekal, Jarda Kadlec, Dan Jungwirt,
Zdravotnice: Hanka Vobořilová
Instruktoři: Kateřina Žilavá, Jan Svoboda, Petr Knotek
Samozřejmě, že mohou nastat změny.
 
Cena tábora:
Přestože se ceny různých vstupů zvýšily (min. o daně, zejména u potravin a to ještě nikdo z nás neví co se do léta může stát), podařilo se nám cenu dostat níže, zejména díky nabídce za ubytování. Každému kdo bude mít zájem vystavíme faktury pro čerpání dotací z FKSP, či podnikatelům umožníme to dát do daní.
 
Dokumenty:
Bohužel po loňských zkušenostech budeme muset trvat na razítku doktora u bezinfekčnosti. Totéž se bude týkat vedení tábora.
 
Šachy:
Šachové lektory zveřejníme později. V každém případě se plánuje věnovat šachům min. 3-4 hodiny denně.
Tématika obecně: Zahájení, koncovky, taktické prvky ve střední hře a strategie.
Počet výkonnostních skupin: 4 skupiny
Turnaje:
- turnaj "A" se zápočtem na elo pro hráče - elisty, 3.vt. 
- turnaj "B" o 3. vt. třídu - pro hráče 4.vt.
- turnaj "C" o 4. vt. třídu - pro začátečníky
- Fischerovy šachy
- rapid turnaj na tématické zahájení
- bleskový turnaj
Další šachové činnosti:
- řešení diagramů
- hádání tahů
- cvičení paměti
 
6. dubna 2012
Včera jsme byli opět ve Vráži. Hlavní věcí, co se vyřešilo je strava. Jednání proběhlo s ředitelem hotelu Lázně Vráž a bylo velice příjemné. Jeho nabídky jsou ba přímo šokující, co všechno se udělá ze strany hotelu pro děti. Na co se mohou děti těšit?
Obědy a večeře nám budou dělat kuchaři hotelu Lázně Vráž. Každý den bude výběr ze 4 jídel, z toho jedno jídlo pro fanoušky vegetariánské stravy. Je připravena i varianta jídel pro děti postižené bezlepkovou dietou.  
Jeden celý den bude věnován návštěvě zámku, kde děti budou mít prohlídku zámku spojenou s obědem a rapidovým turnajem v zámecké společenské místnosti. K dispozici bude i sportoviště v areálu. Je připraveno i jedno překvapení, kam se děti podívají.
Abychom si nežili jak na zámku, tak snídaně si budeme zajišťovat sami přímo na základně. Do přípravy budou zapojené i děti. Dodávka potravin a jejich nákup je zajištěn. I zde budou mít děti menší výběr. Součástí naší činnosti bude zajištění dopolední a odpolední svačiny a pitného režimu .
Letos na náš tábor nepřijedou někteří tradiční hráči a hosté z jiných oddílů, protože ve stejném termínu se koná mistrovství Evropy v Praze. Z našeho oddílu se to týká Lukáše Dolanského.

Ke spolupráci na našem letním šachovém soustředění se zapojil i ŠACHklub Písek, který vítá tuto aktivitu i pro svoje hráče. 

Začala i příprava tréninkového CD, který si všichni šachisté skupiny "A" odvezou, včetně přednášek.            
 
1. května 2012

Tak se upřesnil seznam přihlášených a hráčů pro turnaj na elo.  
 
 
15. července 2012:
V neděli jsme opět zajeli na kontrolu letní základny našeho soustředění. Přidali jsme fotky, jak to tam nyní vypadá.
Sestava vedoucích je definitivní viz. výše.
Šachové skupiny budou 4 - viz příloha - turnaj na elo
Pokud chce jet někdo s námi, je stále možné, kapacita to umožňuje.
 
Doprava:
Všichni mají možnost zvolit ze tří cest:
1. vlastní doprava přes Bernartice a Písek centrum, přes most a na kruháči vpravo - nejkratší
2. vlastní doprava přes Milevsko, asi o cca 5 km delší, ale zase pohodlnější a rychlejší cesta
3. vlakem - odjezd upřesníme podle řádů. Pojede jako vedoucí Andrea, bude vybírat všechny doklady od rodičů. Na nádraží do Vráže přijede auto a naloží (malé) kufříky a účastníci se vydají na pochod na základnu cca 30 minut.
 
Šachy:
Turnaj na elo - jsou 2 varianty: varianta "A": budou hrát i instruktoři - na 7 kol švýcar, varianta "B": bude se hrát bez instruktorů na 9. kol každý s každým.
Turnaj o 3. vt.: budou 2 skupiny po 8 hráčích - každý s každým tempo 2 x 30 minut se zápisem - dvoukolově
Turnaj o 4. vt.: 1 skupina - každý s každým, tempo 2 x 25 minut se zápisem 20-25 tahů - dvoukolově  
Přednášky: 
Skupina "A" - 4 bloky dvouhodinových přednášek vždy večer 2hod. a pokračování ráno 2hod. - SO+NE, ST+ČT, SO+NE a ÚT.
Skupina "B", "C" a "D" přednášky ve stejném termínu pod vedením Leony, vedoucích a instruktorů 
     
Téma tábora:
vyberou si děti přímo na táboře z návrhů předložených vedoucími
 
Rozdělení do chatek po dvou - řeší si účastníci sami dle dohody na místě.

NEZAPOMENOUT SPACÁKY!!!
 
Tak se nám blíží letní soustředění. V příloze najdete co si asi vzít na tábor. Proběhla schůzka s instruktory a po letních brigádách se už i vedoucí připravují na tábor. Ladí se programová skladba. Na letní tábor se na nás přijedou podívat i kamarádi - Martina (letitá vedoucí) i Martin (alespoň to přislíbili). 

Nájezd vedoucích a instruktorů na základnu počítáme v cca 11,00 hod. 

Příjezd dětí očekáváme v sobotu mezi 13,00 až 14,00 hod. 
Kdo má zájem jet vlakem s vedoucí Andreou nutno nahlásit do středy 15. srpna 2012. Minimální počet 3 děti. Sraz před nádražím v 10,45 hod. Vyjíždělo by se z Tábora v 11,07 vlakem do Písku, tam přestup do Vráže cesta vlakem cca 2 hodiny. Auto by přijelo ve Vráži na nádraží a vzalo dětem kufry. Ony by došly pak pěšky na základnu podle počtu cestujících dětí. 
Rodiče by museli předat hlavní vedoucí požadované věci - Zprávu lékaře, léky přesné označené a dávkování a kartičku pojištěnce.

Jde o šachové soustředění a k tomu je připraven i šachový program. Soutěžní partie, šachové přednášky a paměťové testy. Přednášky jsou plánované vždy na 2 hodiny, totéž se týká samotné hry partií.

ON line zprávy:
Tradičně jako každý rok spustíme on line informace z našeho šachového soustředění. takže budete informovaní o tom, co se vše na táboře děje. Kdo měl hlídky, co bylo k jídlu, jaké hry se hrají, to nejdůležitější o zdravotním stavu dětí atd. Zase budete mít možnost posílat vzkazy, které předáme na raním nástupu Vašim ratolestím. Takže na stránce:   http://www.sachklub.cz/online/lt2012.html  

!!! Znova upozorňujeme na naše doporučení:  nedávejte dětem na tábor mobily . V areálu jsme sami a je volně přístupný, přestože je opocený. A protože různé hry budou probíhat v přilehlém lese a dalším okolí, nelze plně zabezpečit jejich hlídání. Do stanů se může někdo dostal lehce. !!!


Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce