ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Letní tábor v roce 2014

Letní šachové soustředění 10. - 23. srpna 2014

ŠACHklub Tábor připravil i pro letošní ročník letní tábor neboli letní šachové soustředění. 
Už 10. ročník námi organizovaného letního šachového soustředění proběhne opět (potřetí) ve Vráži u Písku.
Vracíme se k delšímu soustředění, tentokráte na 13. dní. 
  
Opět je umožněna účast malých dětí na zkoušku - týká se pouze předškoláků. Podmínky konzultujte s námi.
  
Na letním soustředění mimo pravidelných tréninků - min. 4 hod. šachů denně - se bude opět konat turnaj se zápočtem na elo ČR (pokud by byly podmínky, tak i na FIDE Elo). Samozřejmostí budou další turnaje - holanďany, rapidový či bleskový turnaj (se zápočtem), přednáška šachového hosta a další šachové soutěže.

Průměrná cena na den se snížila oproti předcházejícím letům. Dojde k mírné obměně vedení tábora, ale přibude řada instruktorů z řad našich členů, kteří dosáhli věku pro tuto funkci. 

Neváhejte, a blokujte si místo. Brzy to zveřejníme i jiným oddílům. 

Nevíte nic o našem letním soustředění, doporučujeme se podívat na předchozí ročníky, dále na on line informace z letního tábora, které opět budeme rodičům a příznivcům přinášet, podívejte se i na bohatou fotogalerii.
Můžeme Vám plně doporučit. Na náš tábor jezdí děti i z jiných oddílů, což nás velice těší. 

Poslední informace: 
8. srpna 2014
Budeme vděční všem rodičům, babičkám, dědečkům,atd pokud věnují různé ovoce/zelenina ze zahrádek, ze kterého můžeme dětem udělat dobroty naší kuchařkou. Vítáme letní jablka atd. 
 
7. srpna 2014
Naše soustředění je za dveřmi. Kromě Kristýny Jungvirtové nikdo další neodstoupil. Přípravy se mírně zdržely účastí na turnaji OPEN Tábor. Vyřešili jsme řadu dalších věcí. Je sestavený už i jídelníček a věříme, že děti budou spokojeni. Někteří rodiče reagovali, tak jsme usoudili, že houby děti asi nemusí, tak je v jídelníčku asi nenajdou. Dovybavili jsme lékárničku, aby vše bylo dle vyhlášky. Vybíráme stále místo na výlet, ale určitě i děti se budou moci vyjádřit. Na naše soustředění přijede dle předběžné domluvy pan Ivan Hausner - šéfredaktor Čs. šachu a silný hráč - který udělá dětem přednášku. Zajišťujeme i další věci. Dětem doporučujeme vzít si vhodné kapesné, určitě na výlet (tradičně jsme vybírali max. 200,- Kč na vlak a vstup) a něco na vlastní útraty. Zde poučte děti, aby si nekupovaly "blbosti a nevhodné věci".  
V přílohách je seznam věcí co by měly mít děti na táboře, znova jen připomínáme - jsme v lese a max. se podíváme do některého města. Proto žádné oblečení do divadla. Já říkám, děti mohou mít oblečení, které pak už než vyhodíte. Hlavně řádnou obuv a i holínky. 
Doprava je možná od Tábora jak na Milevsko, tak na Písek. Před odbočením do lesa budou umístěné cedulky. Odbočka je pak hned za Hotelem lázně Vráž. Tento hotel je na okraji obce ze strany od Písku. Takže pokud pojedete od Písku, tak zahnete doprava hned před vjezdem do obce, pokud budete projíždět Vráží, tak na konci obce (je dost dlouhá) vlevo za hotelovým komplexem. Pak už sjíždíte stále rovně dolu z kopce i přes koleje - cca 1 km. od hl. silnice.    
  
23. července 2014
Tak se nám podařilo vyřešit poslední nejasnosti. Máme vlastní kuchařku, a tak už musíme než sestavit jídelníček. Rovněž ještě v této souvislosti budeme oslovovat rodiče, s otázkou "Co Vaše ratolest nejí?" Pro rodiče máme i informaci, že na našem soustředění bude "bufíček" s ňamkami. Rodiče nebudou muset kupovat velké zásoby sladkostí, které děti i nevhodně skladují a kolikrát se přecpou sladkostmi, a pak nejí hlavní jídla. Bufíček bude otevřen denně jen v určený čas a budeme mít kontrolu nad spotřebou. Budeme běžně doplňovat, při nákupu pro kuchyni. Chceme tam mít i limonády typu Mattoni atd.lépe řečeno nic hodně sladkého a nezdravého. Rovněž naše zdravotnice už má dovolenou, a tak bude na táboře Hanka také. Zbývá zkontrolovat lékárničku a doplnit.   .  
 
10. července 2014
Stále se nám přihlašují další účastníci. Nově nejmladší účastník Martin Kurdna z Říčan roč. 2008. Nově jsou účastníci rozděleni do soutěžních skupin na táboře, dále se upřesnily skupiny šachových turnajů a přednášek. V sobotu se koná porada vedení, kde budou vedoucí a instruktoři seznámeni se složením účastníků a dohodnou se jednotlivé úkoly a povinnosti. 

18. června 2014
Stále nám chodí přihlášky na naše soustředění. Už evidujeme 33 dětí školního věku a 2 předškolního. U seznamu účastníků je předběžné rozdělení do skupin. Poslední změny: Hl. vedoucím bude Jaroslav Odehnal. Jakub z pracovních důvodů nemůže. Je rozjednán další instruktor (či vedoucí) blíže až příště.
Úkol pro všechny účastníky - vezměte si na tábor 1x bílé a 1x černé tričko s krátkým rukávem. Budou využité při živých šachách. ŠACHklub Tábor pořídil novou šachovnici, kterou budeme chtít na táboře vyzkoušet. Další oblečení do barev vítáno.   
 
6. června 2014
Tak už konečně máme po řadě významných akcích, které náš oddíl letos pořádal či se účastnil a můžeme dál pokračovat už intenzivněji na přípravě letního šachového soustředění. 

Na námi organizovaný letní tábor, neboli letní šachové soustředění je už přihlášeno přes 30 účastníků. Udělali jsme předběžné rozdělení na ubytování, nově rozdělení do šachového turnaje a připravujeme rozdělení a program šachových přednášek. 

Postupně zasílejte platby. Celková cena na celý pobyt je v propozicích, pro účastníky na zkrácený pobyt (týden) je cena 2.500,- Kč/ účastník (u sourozenců 2.400,- Kč/ účastník). Účastníci ze školky na první 3 dny mají cenu 1.100,- Kč/účastník. Pokud se účastník na zkrácený pobyt rozhodne, že si to chce prodloužit, je možné a doplatek by se řešil po konci tábora. 
 
Kdo chce vystavit faktury pro FKSP či řešit platbu jinak, kontaktujte nás. 

19. března 2014
Už se nám účast na našem soustředění přiblížila 20 účastníkům z řad dětí. Na náš tábor letos přijedou děti z Berouna, Říčan či Českých Budějovic. Rozdělujeme postupně děti do šachových skupin, které se ale výrazně budou stále měnit. Tým vedení se zformoval a budou tam už jen minimální korekce a doplnění.  

28. února 2014
Další hráči se nám přihlásili, změnilo to nasazení do turnajů. To je zatím silně předběžné, protože sezóna soutěží nekončí a řadě hráčů se elo změní. Rovněž máme dořešeno vedení letního tábora.

20. února 2014
Letní tábor - naše šachové soustředění se začalo naplňovat. Už je kompletní instruktorský sbor, vyjasňuje se celé vedení. Máme už 12 přihlášených a 1 předškoláka, další rodiče nám začali volat a zjišťovat podrobnosti. Zveřejňujeme poprvé i první rozřazení do šachového turnaje na elo, kam jsou zařazeni i instruktoři. Budou 3 skupiny - Elite "A", Elite "B" a ostatní. To se jistě bude měnit, protože se přihlásí i další silnější hráči.


12. února 2014
Tak se nám tábor postupně naplňuje. Už máme 8 přihlášených z řad šachistů a prvního "odvážlivce" z předškoláků. Instruktoři se nám také hlásí, aby si vyzkoušeli pod dozorem práci ve vedení dětí. Zároveň budou hrát i turnaj na elo.
Šachový turnaj na elo bude mít 3 kategorie - "A" kategorie "Elite",  "B" kategorie "Elite B" a "C" ostatní - podobné jako při Mládež cup 2013.
Od soboty 15.2.2014 nabízíme šachové soustředění i jiným hráčům.

23. ledna 2014

Že by lavina? Už máme přihlášeno 6 zájemců, z toho je 5 elistů. Zájem o turnaj se zápočtem na elo jistě nebude problémem. Zvážíme stejnou variantu jako při "Mládež cup", kde byla skupina TOP a ostatní.
Určitě si na táboře zopakujeme téma: "Pokusy", které jsme loni nestihly všechny. A nově třeba "Kouzla". Takže už nyní mohou zájemci přemýšlet co předvedou.

18. ledna 2014
A je to tady. Neuplynuly, ani 2 hodiny, a máme první přihlášené. Holky Anička a Maruška se už přihlásily.Kalendář akcí na Říjen 2021

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Zobrazit všechny akce