ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Letní tábor v roce 2015

Letní šachové soustředění  9. - 19. srpna 2015

ŠACHklub Tábor připravil i pro letošní ročník letní tábor neboli letní šachové soustředění. 
Už 11. ročník námi organizovaného letního šachového soustředění proběhne opět po letech na základně DDM Tábor - základna Palcát u Plané nad Lužnicí. Soustředění bude 10-ti denní. Vycházíme vstříc, že někdy je 14-ti denní pro děti dlouhé, 7-mi denní krátké. Asi tedy zlatý střed.
  
Opět je umožněna účast malých dětí na zkoušku - týká se pouze předškoláků. Podmínky konzultujte s námi.
  
Na letním soustředění mimo pravidelných tréninků - min. 4 hod. šachů denně - se bude opět konat turnaje se zápočtem na elo ČR (pokud by byly podmínky, tak i na FIDE Elo). Samozřejmostí budou další turnaje - holanďany, rapidový či bleskový turnaj (se zápočtem), přednáška šachového hosta a další soutěže.

Průměrná cena na den je stejná jako v předchozích letech. Dojde k mírné obměně vedení tábora, nebude Leona, které bude dlouhodobě v zahraničí, budou opět instruktoři z řad našich členů, kteří dosáhli věku pro tuto funkci. 

Neváhejte, a blokujte si místo. Brzy to zveřejníme i jiným oddílům.  

Nevíte nic o našem letním soustředění, doporučujeme se podívat na předchozí ročníky, dále na on line informace z letního tábora, které opět budeme rodičům a příznivcům přinášet, podívejte se i na bohatou fotogalerii.

Můžeme Vám plně doporučit. Na náš tábor jezdí děti i z jiných oddílů, což nás velice těší. 

14. ledna 2015
Zveřejňujeme propozice soustředění šachistů a propozice letního tábora na zkoušku, které jsou zase určené pro předškoláky. Věříme, že Vás naše akce opět potěší a využijete nabídky.

17. února 2015
Přestože je zima, už se naplňuje náš tábor - soustředění. Přihlášeno je už 9 dětí. Instruktorský sbor je kompletní, v jednání jsou ještě vedoucí. Neváhejte, začínáme nabízet místa i zájemcům z jiných oddílů.

24. března 2015
Téma volnočasových aktivit na letním soustředění je dle dohody instruktorů a vedoucích - PIRÁTI. Vracíme se ke kostýmům. Maminky ať se netrápí s velkou výrobou, jistě doma nějaké kostýmové prvky máte.
K dnešnímu dni je přihlášeno už 14 dětí, nejen z našeho kraje, ale i ze středočeského. Složení instruktorů je zřejmě definitivní, ještě zajišťujeme zdravotníka a jednoho vedoucího. Dále začínáme zajišťovat i lektory z řad špičkových trenérů a hráčů. 
Naše Letní šachové soustředění bude orientováno na skupinu talentů "B" a "C" tj. do ela 1700.    

10. května 2015
Pomalu ale jistě se blíží prázdniny. Tak kdo máte zájem o námi organizované šachové soustředění + o letní tábor i pro nečleny našeho šachového klubu, můžete se hlásit. Už se přihlásilo 18 hráčů nejen z našeho oddílu, ale i z dalších oddílů. Už připravujeme šachové přednášky a zajišťujeme lektory. Aktuální seznam je v příloze. Letos máme na spaní chatky po 4, takže už můžete tvořit kolektivy chatky.  

Kdo bude potřebovat potvrzení pro zdravotní pojišťovny, není problém. Kdo chce dát výdaj do firemních nákladů, rovněž se dá udělat. 

26. května 2015
K dnešnímu dni máme přihlášeno už 28 dětí. Vedení je stabilizované a první schůzka k programu tábora a dalším organizačním věcem se uskuteční dne 7. 6. 2015. Řídí to vše Katka Žilavá.

Už máme potvrzené následující lektory pro soustředění:
1. Alois Bartoš - hráč Sokola Tábor, dlouholetý trenér mládeže, šachová výkonnost KM 
2. Petr Loskot -  hráč Sokola Tábor, dělá tématické přednášky pro mladé šachisty, šachová výkonnost KM
3. Jaroslav Odehnal - hráč ŠACHklubu Tábor, dlouholetý trenér mládeže, šachová výkonnost KM
4. Jaroslav Alexa - hráč ŠS Bechyně, korespondenční šachista s šachovou výkonností IM )2343
5. Jan Žilavý - hráč Sokola Tábor (vyrůstal v oddíle ŠACHklub Tábor), začínající trenér, šachová výkonnost 1.vt.

Co děti od nás na soustředění obdrží a co mohou očekávat? 
Cvičebnice diagramů, Brožuru "Trénujeme s Figurkou", 
Kdo z našich účastníků má brožuru "Trénujeme s Figurkou" vezme sebou. Týká se skupiny "B" a "C"
Chceme děti naučit i zakládat si vlastní šachové databáze a pracovat s nimi. 
Kdo bude mít flešku, nahrajeme jim tréninkové materiály


V přílohách průběžně obměňujeme: 
1. Seznam přihlášených dětí na soustředění
2. Ubytování - rozdělení do chatek
3. Seznam šachových skupin
4. Předběžný přednáškový seznam lekcí 

10. července 2015:
Tak už za měsíc začne naše "Letní šachové soustředění". Tak pojďme si říci základní informace:
Počet přihlášených: 35 + 4 = 39 dětí. 
Podstatná část na 10 dní tj. celou dobu, jeden přijede později (bude v zahraničí), pár dětí odjede po jednom týdnu + děti - předškoláci také.

Dopisy:
Každoročně rodiče, babičky atd. píší dětem na tábor pozdravy. Jako každoročně budou mít možnost využít: 
1. mail - sachklub.tabor@seznam.cz 
2. dopis - adresa: Základna Palcát, Na Černé 32, Planá nad Lužnicí 391 11.
Pozdravy budeme průběžně předávat 

Téma pro hry: PIRÁTI
takže věříme, že si děti udělají nějaké nenáročné kostýmky, třeba i na místě

Živé šachy 
- na táboře si zahrajeme opět "Živé šachy" a máme připravené jedno překvapení, tak věřím že vyjde. 

Zdraví dětí:
o to se bude starat naše zdravotnice Lenka, které předáte při příjezdu - kartičku ZP (nebo její kopii), Zprávu dětského lékaře (viz. v příloze tiskopis), léky, které dítě užívá, podepsané a jak je užívá, a na místě nám podepíšete, že díte nepřišlo do styku s infekční chorobou (to požaduje majitel objektu DDM Tábor a nesmí bý starší 1 dne.)
 .
Nástup dětí:
snažte se dodržet 9. 8. 2015 mezi 14,00 -15,00 hod. Někteří hrají FIDE OPEN Tábor, který končí ten den, tak mají možnost přijet později. Vyhlášení turnaje bude ve 14,00 hod. 

Příspěvky na tábor:
některé ZP nebo FKSP Vám mohou přispět na pobyt. Kdo máte zájem o potvrzení, bude v příloze, kde si ho budete moci stáhnout a doplnit jméno, dat. nar. a bydliště. Nás pouze informujte, že jsem toho využili, protože se stává, že si to ověřují. 

Ubytování:
v přílohách je seznam, kdo s kým bude na chatce. Pokud někdo má zájem o změnu, můžete navrhnout, ale chatky musí být max. využívány. Snažíme se dávat děti ze stejných oddílů či škol k sobě, Připravte děti na kontroly uložení věcí, jinak je může postihnout tzv. "Letecký den - nebo zabijačka", tj všechny věci jsou z chatky ven a musí ji znova uklidit. Je to oblíbená činnost dětí se na to dívat, za skandování "vyhodit..."

Mobily:
jako tradičně nedoporučujeme! Kdo je bude mít, stejně je odevzdá do chatky vedoucích, kde si bude moci zavolat domů až po 19,00 hod. Nechceme řešit ztráty. Rovněž zastáváme a řada rodičů také, že není dobré, když si někdo stále volá domů a jiný tu možnost nemá. Není to fér. Rodiče budou moci volat i na mobil vedoucího (číslo bude na táboře), kteří umožní rozhovor. Uvědomte si, že program pro děti je na celý den i po večeři. 

Info z tábora:
Jako již několik let, tak i letos budou on line přenosy z tábora na našem webu. Zde vždy dáváme základní informace o dětí. Doporučujeme si přečíst např. z předchozích let a pochopíte, že mobil není nutný.

Hry na táboře
vedoucí Katka připravila řadu her (kromě šachů), a tak věřím, že budou děti spokojené. Obdrží i fotodokumentaci z LT na CD. Nebudu prozrazovat, co vše tam bude, ale připravte děti - pro odvážné - i nocování mimo tábor, pokud bude počasí.     

Platby:
kdo chce na LT vystavit fakturu do účetnictví jako sponzorský dar, není problém. Kdo dosud neuhradil pobyt, neprodleně zašlete finance na účet ŠACHklubu: 199 574 406 / 0300 nejpozději do 25. srpna 2015. Letos musíme celý tábor zaplatit dopředu.

Vybavení na tábor:
viz. příloha. Doporučujeme i vlastní spacáky a polštářek. Děti se cítí lépe ve svém. 

Bufet - sladkosti:
osvědčil se nám vlastní bufíček. Tj. není nutné dětem nakoupit řadu sušenek a ňamek. Pozor, dítě, když se nají sušenek, pak nejí hlavní jídla a vymýšlí si proč to nesnědl ".. tohle já nejím..." atd. V bufíčku bude k dispozici běžné ňamky - tatranky, bebe sušenky atd., nějaké limonády. Přeci jenom stále čaj či šťáva také není dobrá. Takže děti si budou moci koupit v určeném čase. Ceny Kauflandu či Penny. Na tomto táboře není možnost uložení ňamek či limonád někde v klubovně v lednicích jako tomu bylo ve Vráži. Uložení bude jen ve velké chatě vedoucích, kde bude bufíček a chlazení limonád. Na některých věcech se s účastníky domluvíme. Přeci jenom základní jídlo je ale priorita.   

Doprava:
Jistě si kladete otázku, jak se dostat na základnu. 
Kdo pojede od Tábora: 
jedete směr Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí (pro vzdálenější - po dálnici od Prahy až k odbočce Planá nad Lužnicí). Projedete Planou nad Lužnicí směr České Budějovice nebo spíše Roudná. Za Planou po rovince asi po cca 1,5 km je odbočka vpravo. Zde už budou cedule na náš tábor.   
Kdo pojede od Č. Budějovic:
Můžete po dálnici buď až do Plané a pak jako výše, nebo v Soběslav se dáte na Roudnou a Planou - po staré silnici když ještě nebyla dálnice. Projíždíte Klenovice, kolem Roudné (obchvat) a jedete stále na Planou. Od Roudné je to cca 4 km a odbočit vlevo. Bude rovněž značeno.

18. července 2015
Tak nám přišly ještě další přihlášky. Celkový počet účastníků a vedení na základně by měl být 51 osob. 

Nově je předběžné rozdělení do družstev pro volnočasové aktivity. 

Rozdělení do družstev šachových berte s velkou reservou, protože nejprve proběhne test hráčů (určité části) a pak teprve budou rozděleni do skupin. Zatím je to děláno podle ela.   

23. července 2015
V přílohách je návrh na rozdělení hráčů do šachových turnajů v rapidu, který se bude hrát na zápočet na elo v rapidu ČR. Skupina B a C určitě se zápisem. Tempo teprve rozhodneme - asi 2 x 30-40 minut.
Připravila se on line stránka pro rodiče a další fanoušky ratolestí. Můžete pak sledovat na http://www.sachklub.cz/online/lt2015.html  

Rovněž přidáváme další nutné tiskopisy - "Čestné prohlášení rodiče" a "Prohlášení rodiče". První je pro DDM Tábor, druhý pro pořadatele. Jó předpisy nás někdy ubíjí. Můžeme se než omluvit, ale je to nutnost. Pokud je nepřivezete, budou na místě.   

Upřesnili jsme si celodenní výlet, nebudeme prozrazovat, ale na výlet budeme vybírat od jen 50,- Kč. Co jin dáte na útratu (pohled, pití, dárek, ňamku atd...) necháváme na Vás. nepřejeme si, aby si děti kupovaly nějaké nesmysly či zbraně. Opět se pokusíme na to dohlédnout.
 
28. července 2015
Zde je rozlosován šachový turnaj. Drobné změny možné. Rodiče mohou pak sledovat Vaše výsledky

Skupina "D"  teprve přidáme

Rapid turnaj se bude hrát tempem 2 x 30 min., u skupin B - D se zápisem stanoveného počtu tahů  

4. srpna 2015
Tak se nám to blíží. 4 z vedení hrají FIDE OPEN Tábor, kde se poslední partie hrají v neděli 9. srpna dopoledne, takže budou mít co dělat, aby dobře dohráli a hned se přemístili na základnu. 

Upravili jsme opět seznam na ubytování v pirátských kajutách. Samozřejmě, že změny ubytovaných se mohou i na základně ještě změnit. Nechceme, ale aby někdo zůstal v kajutě sám. 

Na tábor přijede Martina Kořenová, přední česká šachistka (v květnu reprezentovala naší vlast na ME v Gruzii), která hraje bundesligu. Takže využijeme její přítomnost pro přednášku  pro skupinu "A" i možná "B". ŠACHklub Tábor s ní dlouhodobě spolupracuje v oblasti "Figurkové školičky", kterou organizujeme v táborských mateřských školkách už řadu let. Martina tuto metodu vymyslela a přivedla do šachového dění. O tento její projekt je zájem i ve světě. 

Martina přijede i s manželem - Vladimírem, kterého řada lidí zná z televize a podporovali jsme jeho pořad "Zázraky přírody" hlasováním v soutěži o nejlepší zábavný program, kam se probojoval do úzkého finále. I s ním se chceme dohodnout na besedě o tomto programu. Techniku na promítání ukázek budeme mít, takže možná tuto možnost nabídneme (poprvé) i zájemcům z řad rodičů dětí, které budou na táboře.

Koupání: v areálu není žádný bazén. Pokud bude počasí ke koupání, máme vhodný výběr buď na bazén do Plané, nebo vláčkem do Soběslavi, kde je také bazén. Na to dejte dětem finanční obnos. Nechceme využívat řeku z důvodu bezpečnosti, a rybník Hejtman z důvody zdraví - zřejmě už "kvete" vody. 

Tréninkové materiály:
Šachisté z oddílu ŠACHklubu Tábor si donesou tréninkové materiály z kroužku - Trénujeme s figurkou, nebo další co obdrželi - Diagramy pro začátečníky či mírně pokročilé od Richarda Biolka.

Lékařské zprávy
pokud máte jakoukoliv lékařskou zprávu, kterou Vaše ratolest potřebovala např. na školu v přírodě atd., a máte její stálou platnost (platí rok) můžete použít.

7. srpna 2015
UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem k tropickému počasí, které nás na soustředění čeká, bude upraven pitný režim (domluvíme s kuchařkami), dále bude více i limonád v našem bufíčku různých druhů.
Nutné je ale aby děti byly vybaveny kšiltovkami, třeba i 2 kdyby některou ztratily. Doproručujeme i opalovací krémy a poučte děti o jejich používání, totéž bude z naší strany. Bude upraven program - po ránu budou venkovní "běhavé" hry, určitě zvýšíme návštěvu bazénu, zvažujeme i další opatření - venkovní sprchu atd. 

Právě jsme se vrátili ze základny Palcát. Chatky dětí jsou ve stínu stromů, takže je to dobré, Ještě i 2 altány jsou ve stínu, ale třetí už na plném slunci. Venku je sprcha.
Navštívili jsme i bazén v Plané. Vstup pro děti 30,- Kč/ celodenní, půldenní od 14,00 hod. je za 15,- Kč. Možná využijeme permanentky. 

8. srpna 2015
 Upravili jsme seznam ubytovaných. Je zde mapa areálu a očíslování "kajut", zároveň rozmístění dětí, kde kdo bude spinkat. Takže rodiče po příjezdu budou se moci hned orientovat.

Nezapomenou na brýle proti sluníčku - doporučujeme nějak označit či dát na šňůrky. Nedoporučujeme nějaké drahé.   

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce