ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Hraje se závěr 1. ligy

Dnes v sobotu a zítra v neděli se hrají na Pracově závěrečné zápasy 1. ligy družstev mládeže skupina JIH. Pořadatelem závěrečného srazu je ŠACHklub Tábor.

Naše družstvo "A" hraje soutěž už než o čest, letos na postup už nemáme a sestup nám nehrozí. Družstvo "B" to má ale podstatně těžší. Je sice na 8. místě, ale sestupují 3 družstva a naše družstvo je bod od sestupu.
 
Dnes hrají naše družstva s družstvy "Klokanů" neboli Bohemians Praha. Jejich družstvo "A" má stále šanci na postup do extraligy, a tak se bude snažit o co nejlepší výsledky, protože může rozhodovat skóre. 

Jejich družstvo "B" je na posledním místě a záchrana je pro ně asi těžká, ale proto naše družstvo "B" se odpoledne musí proti nim snažit. Výhra by mohla znamenat i udržení v soutěži.   
Zatím po téměř 2,5 hodinách hry:
Bohemians "A" - ŠACHklub Tábor "B" 6 : 0 - konečný stav (kanár).

Bohemians "B" - ŠACHklub Tábor "A" 1,5 : 4,5 - prohrál Lukáš Oláh, Anička Tůmová a Dominik Šustr výhra. Ladě jsem nařídil remis. David i Honza vyhráli.

Málem došlo k překvapení, kdy byla ohrožená prohrou Řevnice (vedoucí družstvo. Nakonec vyhrálo 3,5 : 2,5 nad Světlou. 

Začalo odpolední kolo. V naší sestavě došlo ke změně na 6. šachovnici u týmu "A". Hraje Petr Švanda. 

17,30 hod. aktualizace - dobojováno, o výsledcích rozhodnuto
ŠACHklub Tábor "A" - Bohemians Praha "A" 1,5 : 3,5
Prohrál Petr na 6. šachovnici. Vzdal ve 30 tahu. Prohrála Anička. Prohrál Honza na 1. šachovnici, David vyhrál. Dominik remizoval. Už dohrává jen Lada

ŠACHklub Tábor "B" - Bohemians Praha "B" 2 : 3
Špatné výkony!!! Kolář (vzdal ve 23. tahu, jako bílý neměl ani rošádu!), Růta (vzdal v 30.tahu, ve 12. ztratil dámu-šok!), Malimánek (vzdal v 26 tahu po jeho hrubé chybě, když dorovnal materiál, tak místo toho, aby dobral dámu, tak dal odtažný šach, ale soupeřova dáma ho likviduje a zachraňuje dámu!!!). Základní problém, hráči koukají po jiných partiích, místo toho, aby koukali do své!!!. Zda to bude remíza rozhodne Martin. Hraje věžovku, která je remízová, ale snaží se ji vyhrát. Uvidíme. Petr i Vašek stojí na výhru, tak snad to dotáhnou.  
Vyhrál Petr. Dobře zahrál. Martin dovedl partii do výhry. Vašek vede o materiál, ale bojím se, aby nepřehlédl svoji slabou 8. řadu. Má D+V+S+7P/ D+V+J+4P Vašek to dotáhl do výhry. Takže škoda, že takto nehráli všichni další hráči. Mohlo být po starostech. Tak snad zítra. 

Sejdeme se opět na této stránce. 
Aktualizováno 12,10 hod.
Říčany "B" - Tábor "B"  1 : 4
Bohužel jsou to šoky. Martin prohrál (to je to, že hraje rychle), Vítek vyhrál, ale po pravdě řečeno nezaslouženě. Dokonce když si mohl vzít zdarma soupeřovu věž, tak si ji nevzal. Zřejmě nesleduje celou šachovnici, kam co stále míří. Nakonec dal soupeři pěkný mat. Šok byl u Petra. Vzdoroval útoku a postupně měl materiál více. Pak přehlíží mat!!! Vašek stojí na výhru, Marek v prohrané pěšcovce, Martina rovnocenně. Asi těžko urveme remízu. 
Další šok. Vašek přišel o věž a stojí na prohru!!! Marek prohrál. 
Vašek už prohrál. Martina o pěšce méně. 
Hráči asi neví, jak se mají hrát vyhrané či remízové pozice. Zápas jsme mohli vyhrát nim. remizovat. 

Říčany "C" - Tábor "A"  1 : 5
Výhra Matyáš, Dominik a Lada, Honza remis. David stojí na výhru, Aniččka stejně, ale má převahu. Anička remis. David výhra.

Odpolední zápasy:
Aktualizováno v 16,05
Tábor "A" - Říčany "B"  4 : 2 - rozhodnuto a konec
Vyhrál Dominik a nyní Anička. Vyhrál Honza a Lada remizovala. Družstvo "A" se posunuje v konečné tabulce na 5. místo. Takže spokojenost.

Tábor "B" - Říčany "C"   1,5 : 4,5 - konečný výsledek
Zatím tuhé boje. Vašek vyhrál. Bohužel Martina prohrála. Bohužel další "kolaps" Petra. Jasná nesoustředěnost na partii a možnosti soupeře. Martin prohrál. Na hodinách mu zbylo přes 1 hodinu. To je jeho největší problém. Nevěnuje dostatek času na propočet a hodnocení pozice. Zbylé partie se už než dohrají. Ani remíza by nám nic neřešila. Vítek je na tom horší a Marek má pěšce méně. Vítek prohrál, Marek remis. 

Po dlouhých letech budeme mít jen jedno družstvo v 1. lize. Bude to znamenat, že hrát budou jen hráči, kteří na tuto soutěž mají a jsou ochotni ji věnovat svůj čas a zejména odvádět zodpovědné výkony a nejen v soutěži, ale i na tréninku. Musí to být aktivní hráči. Právě nízké partiové zkušenosti některým chyběli, a pak dělali triviální chyby, které rozhodly partie a zápasy. 

Z ligou se loučí Lada Doležalová - snad bude hrát ještě rok extraligu a Honza Rybín. Patří jim velký dík za dlouholeté působení a odvádění dobrých výkonů v družstvu "A". Rovněž děkuji hostům Martině Šťastné, Matyášovi Hosnedlovi a Janu Kolářovi.

Z družstva "A" odchází 3 hráči, nahradit je bude těžké. Dáme přednost mladším ročníkům. Základ bude postaven na: Davidovi, Aničce, Dominikovi a Petrovi. Ostatní se uvidí.   

Výsledky, tabulka atd. zde: