ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: CHESS LADY 2019 - 1. února 2019

Povedený zápas

Málo kdy se zápas podaří tak, jak se nám povedl v sobotu v Bechyni. Hrálo se 6. kolo 2. Jč. divize. K zápasu jsme odjížděli se znepokojením, že se znova nepodařilo zajistit co nejsilnější sestavu. 

I soupeř byl ale oslaben. A tak už při příchodu do hrací místnosti jsem si říkal, že máme šanci na dobrý výsledek, který jsme po dvou smolných zápasech, nutně potřebovali. 

Po půl hodině hry jsme vedli 1 : 0, když Marek hlásí, že soupeř neznal variantu "smažená játra". Dal mu mat ve 12. tahu. Já a Vašek jsme stáli po hodině hry velmi dobře. Také že Vašek za přispění soupeře vyhrál. Já jsem si sice trochu zkomplikoval výbornou pozici, ale nakonec jsem slavil úspěch. Vedli jsme 3 : 0. David, Lada s Honza stáli na výhru. Martin a Anička nejasně. Už jsem věřil, že zápas vyhrajeme. Než jsem se vrátil z Opařan, kam jsem vezl Marka domů, skončily všechny partie mimo jedné. A vedli jsme 6,5 : 0,5. Fantazie. A třešničku na dortu dala přidala Anička a zrodil se výsledek, který se málo kdy podaří. 

Udělali jsme si skóre, které může i rozhodovat. Ještě nás čeká Týn. Podle toho, jak dopadneme, se rozhodne, zda budeme hrát finále "A" o postup či finále "B" o sestup. Uvidíme.

Dnes jsem s Davidem pomáhal Sokolu Tábor v 1. Jč. divizi. Já jsem vyhrál a David remizoval. Sokol ve Strakonicích vyhrál 5 : 3.