ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Skončila základní skupina

V sobotu se konal poslední zápas ve skupině "A" 2. divize. Naším soupeřem bylo družstvo ŠK Týn nad Vltavou. Jedině vítězství nás mohlo posunout do finále "A" o postup do 1. divize. Nemuseli bychom čekat na další výsledky. 

Soupeř přijel v silnější sestavě, a tak jsem měl i obavy, abychom to zvládli. Přeci jenom se nám opět nepodařilo hrát v nejsilnější sestavě. Za naše družstvo nastoupily 4 dívky - ženy. A byly lepší než kluci-chlapi. 

Potěšila hned první výhra v zápase. Lada po maturáku (moc toho nenaspala) porazila silného Honzu Simona. Další výhru přidala Andrea, která chytila soupeři dámu. Pak prohrál Dominik. Partie se mu nepovedla. Další bod přidala Anička, která v klidu a postupně přehrála Pavla Hanzala. Tentokráte se partie nepodařila Leoně. Neudělal rošádu a měla problém s vývinem figur. Nakonec se nepovedla ani oběť dámy za věž a střelce. Naštěstí Martin přidal další bod, když porazil Filipa Valtra. Zbývaly už jen 2 partie. Nestál jsem dobře. Hodnotil jsem pozici na prohru, tak jsem vymyslel ještě oběť věže za útok. Zda byl korektní nevím, ale Zdeněk Straka raději přijal nabídku remízy, a tak jsme zápas vyhrál. Zdeněk nevědět, jak hrát, hrozili mu buď maty nebo věčný šach. Nestačili jsme to analysovat. Závěrečnou remízu přidal na 1. šachovnici David.