ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2019 27. - 29. září 2019

V 2.divizi bojujeme se ctí

O víkendu pokračovala 2. divize ročník 2018-19 dalším kolem. Tentokráte to bylo 1. finálové kolo o postup do 1. divize.

Do naší klubovny přijel soupeř - družstvo QCC Č. Budějovice "C", které prošlo základní skupinou "B" s přehledem, když všechny zápasy vyhrálo. Do finále si "přineslo" 9 bodů. 
Naše družstvo postoupilo do finálové skupiny ze 4. místa skupiny "A", ale do finále si "přináší ze skupiny 6 bodů, což bylo výborné. 
Kdo bude kandidátem na postup je diskutabilní, protože řada družstev má v 1. divizi další svoje družstva a tak zřejmě nebudou mít moc zájmu o postup, ale mají zájem hrát co nejlépe. 

Vyhráli jsme 5 : 3!!! Je pravda, že naše sestava byla hodně oslabená, protože nám chyběli 4 hráči základní sestavy. Martin a Lada mají zkouškové období na VŠ, Filip musel nastoupit za Písek v 2. lize a Anička měla povolené volno. Další hráči buď marodili, nebo měli jiné aktivity. 

Přesto se zápas vydařil, i když soupeř rovněž nepřijel v nejsilnější sestavě. Body začaly nečekaně rychle narůstat. Vašek porazil pana Havlíčka, který asi nekorektně obětoval a Vašek s jezdcem více partii lehce zvládl. Pak David porazil Láďu Nagyho, svojí útočnou hrou. Potěšující bylo, že se nedostal do časovky. Vítek měl vyhranou partii s Danielkou Nagyovou, ale nezvládl situaci a pak byl rád za remízu věčným šachem. Další bod připojil Honza, který přetlačil soupeře Matěje Kaňku. Nu a vítězství pojistila Andrea, která letos nastoupila ke svému prvnímu zápasu a vyhrála nad talentovaným Chvalem. Mat dvěma jezdci a pěšcem byl pěkný.  Já jsem pak už než nabídl v mírně lepší pozici remízu a Marek s Josefem prohráli. Oba to může mrzet, protože měli pozice min. remízové.