ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Sezóna družstev zahájena

O minulém víkendu se rozběhla sezóna pro družstva. Hned jsme měli starosti postavit 3 družstva. Zahájila se 1. liga třemi koly a 1.kolo se hrálo i v 3. divizi. 

V 1. lize jsme hostili družstva z Prahy a Č. Budějovic. A hned v 1. kole jsme narazili na favorita na postup PORG Praha. Za nás nemohl nastoupit Lukáš Dolanský nebo Anička Tůmová, protože si plnili povinnosti v extralize mládeže. Také jsme vystřídali v zápasech hráče, které čeká M-Čech 2017. Hráčů pro ligu je dost a jsou vyrovnaní, takže je budeme střídat. Cílem je hrát klidný střed. Před začátkem jsme si přál uhrát 1-3 body. nakonec po 3 kolech máme 4 body.

ŠACHklub Tábor - PORG Praha 0 : 6
Na úvod "kanár". Nejen síla soupeře to napovídala. Ale chválím Vaška, který dlouho držel krok se Sofií Přibylovou, ale v závěru v remízové pozici dělá chybu a prohrává. Kde jsem věřil v možný úspěch byla 6. šachovnice. I zde se Marek držel dlouho a nadějně. Pak se mu zatoulala dáma a bylo po partii. 

Sokol Vršovice - ŠACHklub Tábor 1 : 5
To co ráno Martin zkazil, odpoledne napravil. Dopoledne katastrofa, odpoledne už hrál jak by měl stále. Anežka rychlou výhrou dala klid družstvu. Vždyť jsem čekal hlavně body na předních šachovnicích. A když přidal bod Vítek, viděl jsem už výhru družstva a klid. V remírové pozici nejdéle hrál a nakonec vyhrál Ondra. David v klidu také vyhrál. Paráda.

ŠACHklub Tábor - ŠA VŠTE Č. Budějovice 3 : 3
Hrálo se v neděli v CB. Vyhráli jsme na 1. - 3. šachovnici a prohráli na 4. - 6. šachovnici. Zápas mohly vyhrát obě družstva. Myslím, že ale blíže bylo naše družstvo. Nikolka tam měla jasnou remis, ale protože do jezdcové koncovky se dostala poprvé a neznala, jak se hraje, tak to prohrála. Na tréninku jsme jí pochválil a vysvětlili jsme si to hromadně, aby věděli všichni, jak hrát. Dlouhou partii opět tahal Ondra. David mohl mít asi problém, kdyby Jonáš viděl pěkná tah postoupit pěšcem na h2. Vašek vyhrál v klidu. Vítek partii nezvládl, rovněž nezvládl partii Sebík, který se musí odnaučit hrát rychle.

Vystřídal jsem hned 9 hráčů.   

Mládí 2 - Mládí 1 -  3 : 2
3. divizi jsme přeložili na neděli. V sobotu obě naše klubovny byly zabrány 1. ligou. Rozdali si to kluci proti holkám. Holky vyhrály!!! 
Anežka oplatila prohru z Mládí cup Markovi, Jirka porazil v klidu Julču, Anetka zase porazila Michala. Anetka teď moc netrénuje, ale stále umí. To platí o Marušce také, které hraje jen když chce. A poradila si s Matyášem. Adam porazil Melisu. 
Příště naše družstva v 3. divizi hrají venku. problém je, že je to o podzimních prázdninách a bude problém dát družstva dětí dohromady.