ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Jsme blízko postupu

Včera jsme hráli předposlední zápas v 3. divizi. Pro nás to bylo předposlední kolo, protože 7. 3. máme volno, a tak nás čeká už než poslední zápas 21. března proti druhému Týnu. 

Včera na ROYALu jsme vyhráli, ale s velkým štěstím. Po 50 minutách prohrál Martin Š.. Opět se předvedl ve světle, jak se za družstvo nehraje. Udělal skoro 40 tahů za 18 minut a prohra byla na světě. (Hraje se tempem 2 hodiny na 40 tahů a 1 hodina do konce). To Martin asi stále nevnímá. Od soupeře dostal pěkně "na prdel". Dobře kontroval jeho bratr Dominik Š., který vyrovnal na 1 : 1. Soupeřku přehrál, když jí chytil figuru. Pak přišel druhý úder. Dan V. prohrál. S bílýma snad ani nepřekročil polovinu a partii hrál bez aktivity. Jeho styl hry se mi v poslední době vůbec nelíbí. Dělá to dojem, že se soupeřů bojí. Hraje dětské šachy - bohužel. Naštěstí soupeř Honzy R. přichází pozdě k partii (onemocněl hráč, se kterým počítali, a tak jej rychle povolali) a zřejmě ve vyrovnané věžové koncovce překračuje čas a je srovnáno na 2 : 2. Já musel bojovat. Nakonec, po ne moc dobrém rozehrání partie a slabších tazích soupeře jsem se dostal k tlaku. Opět jsem ukázal, že koncovka nestejných střelců nemusí být remízou, když se nehraje přesně.

Jsme tak krůček od postupu. Dokonce si v posledním kolem můžeme dovolit těsně prohrát. Týn totiž ztratil další body a máme náskok 6 bodů a výborné skóre. Takže bude zřejmě na hráčích, zda budou mít chuť si zahrát vyšší soutěž.