ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Na turnaji v Benešově se nám dařilo

Včera jsme se zúčastnili turnaje v Benešově. Pololetní prázdniny jsme využili výletem do Benešova, kam se sjelo 60 hráčů. Z našeho oddílu se turnaje zúčastnily 4 holky - Anička, Anetka, Anežka a Zuzka - a jediný kluk Saša Rychtecký, který tam přijel s taťkou. Po dlouhé době jsem mohl sledovat děti, jak hrají, zapisovat jejich partie a upozorňovat na chyby. Určitě se to vyplatilo.
Anička Tůmová se letos dočkala už 2. turnajového vítězství. Po vítězství v turnaji dívek Chess Lady 2014 počátkem roku, zvítězila i v Benešově, když ztratila jen 0,5 bodu. Získala 7,5 bodu z 8 partií. Odvezla si pěkný šachový dort.
Velice příjemně mě překvapila výkonem Zuzka Hůnová. Umístila se na 5. místě (nasazená 21.) se ziskem 6 bodů. Zuzka splnila normu pro přidělení 3.vt. Blahopřeji.
Výborný výkon předváděla i Anetka Růžičková. Sice jí 3.vt. utekla, ale předvedla v poslední době nejlepší výkon. Musela se krotit, aby hrála pomaleji a hned to bylo znát. Vždyť hrála na výkon 1204 a přitom její současná výkonnost je 1091. Výborný výkon.
Anežka Žilavá jela s námi. I ona má zatím problém nespěchat a více přemýšlet. Nasazená byla 60. a skončila na 35. místě. Uhrála 3 body ze 7 partií (nepočítám bod za volný los v 1.kole). Pomalu ale jistě získává zkušenosti a roste nám další dobrá hráčka. Jen tak dál.
Saša Rychtecký byl na svém prvním velkém turnaji. Získal 3,5 bodu z 8 partií. Ještě to bude chvilku trvat, než se Saša srovná s časem, že může déle přemýšlet, ale věřím, že půjde jeho výkon nahoru.
Výsledky zde: http://www.chess-results.com/tnr122603.aspx?lan=5&art=1&rd=8&wi=821