ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Anička Tůmová krajská přebornice

V pondělí 17. 11. 2014 se konal v Č. Budějovicích KP v bleskovém šachu pod názvem Memoriál Františka Černíka. Byl to již 22. ročník a pořadatelem byl ŠO ROYAL Č. Budějovice
Z našeho oddílu tam odjely dvě hráčky. Anička Tůmová a Lada Doležalová a obě si dobře zahrály. Z propozic se sice nedozvíte, jaké kategorie jsou vyhlášené, ale Anička Tůmová byla vyhlášena nejlepší ženou a tudíž krajskou přebornicí v kategorii ženy. Byla nasazená jako 26 a skončila na 14. místě se ziskem 7 bodů z 13 možných. Hrála na výkon 1713 bodů. Lada Doležalová byla nasazená jako 24. a skončila na 20. místě s 6,5 body a s výkonem 1739 bodů. Obě nechaly za sebou podstatně silnější hráče. Když vezmeme, že tam hrálo 38 hráčů z toho 4 ženy - dívky, tak umístění je velmi dobré. 
Mládež bude mít od příštího roku svůj Krajský přebor v bleskové hře. Do konkursu se přihlásil jen jeden pořadatel, tak se mládež může těšit i na svůj turnaj ze kterého se bude postupovat na MČR.