ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Rekordní Čertovské šachy

9. ročník turnaje dvojic - Čertovské šachy - byl rekordní v účasti dvojic. Do našeho Tábora se sjelo 43 dvojic. To nás tak zaskočilo, že jsme museli jet do klubovny pro další šachy. Byli zde hráči z Brna, Říčan, Humpolce, Prahy, Budějovic, Pelhřimova a dalších měst. Nejvíce samozřejmě zaujal turnaj děti z naše oddílu.. 
Vítězná dvojice pod názvem Belzebuci je složena z Dominika Šustra (ŠACHklub Tábor) a jeho dědečka Miloše Bezdíčka (ŠK 64 Brno). Na první místo se dostali až výhrou v posledním kole nad dosud vedoucí dvojicí. Na 2. místě skončila dvojice Sokolíků ve složení David Hák (r.2006 a mistr Čech do 8 let) a Tomáš Válek (oba Sokol Tábor). Na 3. místě skončila dlouho vedoucí dvojice Satanů z Č. Budějovic ve složení Filip Steinbauer (Slávia ČB) a Matyáš Zeman (QCC Č, Budějovice). 
Řada dětí přišla v čertovském ustrojení, ale vítězkou masek se stala Michaela Lorencová ze ŠACHklubu Č. Budějovic, která celou dobu hrála v šatech andělských a také si s taťkou dali název Andělé. 
Závěrem chci poděkovat sponzorům - p. Lachoutovi, SIMOPT Tábor s.r.o., ABEL, a všem, kteří pomohli zajistit turnaj - p. Doležalovi a pí. Tůmové.