ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Novoroční šachování v plném proudu

Včera a dnes se v naší klubovně konaly a konají šachové turnaje. Včera proběhl turnaj v holanďanech a v bleskovce, dnes je na programu 8. ročník turnaje dívek, pod názvem Chess Lady 2015. 

V holanďanech vyhrála dvojice Lukáš Dolanský a Kateřina Žilavá před dvojicí Jan Rybín a Vašek Měřínský. Turnaje se zúčastnilo 5 dvojic. 

Bleskový turnaj vyhrál a pohár obhájil Lukáš Dolanský, před Filipem Steinbauerem. Na 3. místě skončil David Hák. Startovalo 13 resp. 14 hráčů. Výsledky ze včerejších turnajů dáme večer či zítra, na web.

Dnes se rozehrál turnaj dívek. Myslíme si, že je to největší nemistrovský turnaj dívek u nás v republice. Letos do Tábora zavítal rekordní počet 23 hráček. Jako pořadatelé jsme spokojeni. Začneme uvažovat o přemístění turnaje příští rok, do lepších prostorů. Nejsilnější hráčkou je Simona Suchomelová. Je zde zastoupeno 6 oddílů - Spartak Vlašim, QCC Č. Budějovice, ŠK Světlá nad Sázavou, Sokol Tábor ŠK Řevnice a domácí ŠACHklub Tábor. Nejmladší účastnicí je Dorotka Veverková (12/2008). Takže rozdíl mezi nejstarší a nejmladší je 12 let. Holky hrají všechny dohromady na 7 kol, ale vyhodnocení bude ve 3 kategoriích.

Průběžné výsledky můžete sledovat zde: