ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Chess Lady 2017 zná vítězky

V 10 hodin byl zahájen 10. ročník šachového turnaje pro dívky CHESS LADY 2017. Do Tábora se sjelo 35 dívek z 15 oddílů. Znamená to rekordní účast, což nás velice potěšilo. 


Na turnaj nemohly dorazit některé hráčky. Např. Míša Lorencové z důvodu cvičné zkoušky na gymnázium, Julča a Ester Měřínská odjely na hory, Darinka Rychtecká se zúčastnila s bratrem turnaje v Benešově, už přihlášení Tereza Koci se musela rovněž odhlásit. Rovněž počasí moc nenahrálo - předpovídaná ledovka a mlhy, to se někdy ani nechce do toho počasí. Takže díky zvyšující se popularitě turnaje budeme asi muset zvolit nové další pěkné prostředí. Hotel RELAX nám ho samozřejmě poskytl, ale při účasti 40 a více hráček + doprovodu, to bude už ke zvážení. 
  
Všechny kategorie hrají společně, aby i mladé hráčky měly možnost alespoň v 1. kole si zahrát se silnějšími hráčkami. 

1. kolo bez překvapení, pouze mladší Lucka z TA na poslední šachovnici porazila starší Elišku z JH. Lucka měla na šachovnici 2 bělopolné bílé střelce. Soupeřka nemožný tah nereklamovala. Nemožný tah se reklamoval v celém kole jen 1x. Hrajeme na 2 nemožné tahy. 

2. kolo za námi, stále bez výrazného překvapení. Na zadních šachovnicích remízy v jasně vyhraných pozicích. 

3. kolo začalo a hned Lucka Žilavá dává šustráka. V tomto kole už se začalo bojovat na doraz, proto to i někomu nevyšlo. Velice dobře si vede Dorotka Veverková.

4. kolo přináší první souboj o přední umístění. Hraje nejvýše nasazená Anička s loňskou vítězkou Eliškou. Nakonec Aničky vyhrála. Dobrý souboj na 2. šachovnici, kde hrála Aleksandra s Dorotkou. Nakonec zkušenost rozhodla. Opět se vyskytly rychlé partie.

5. Kolo začalo ve 14.30 hod. Prohra nejvýše nasazené. Aleksandra Czarniecka z Polska vede s jednobodovým náskokem. 
Partie, která rozhodla o celkové vítězce:

6. kolo začne v 15,30 hod. Po předposledním kole se nám pořadí trochu zamotává. Aleksandra remizovala, a tak není o vítězce rozhodnuto. 

7. kolo a konečné výsledky zveřejníme po předání cen.
Aleksandra remizovala s Ladou, což jí stačilo k vítězství v turnaji díky 1. pomocnému hodnocení, a tím byl vzájemný zápas. 

Ceny byly tentokráte bohaté. Nejenže hráčky si odnášely finanční bonus (pro cukrárnu), ale i řadu sportovního vybavení. Celkový cenový fond se blížil k 10 tisícům. 

Už nyní děkujeme všem za účast a věříme, že se turnaj líbil a hráčky přijedou v roce 2018 znova.  

Konečné výsledky:
1. Aleksandra Czarniecka 6,0 b.
2. Anna Tůmová 6,0 b.
3. Lada Doležalová 5,5 b. 

Výsledky kategorií:
Kategorie A:
1. Anna Tůmová 6,0 b.
2. Lada Doležalová 5,5 b. 
3. Eliška Vavřinková 5,0 b.

Kategorie B:
1. Aleksandra Czarniecká 6,0 b.
2. Anna Vavřinková 5,0 b.
3. Martina Šťastná 5,0 b.

Kategorie C:
1. Beáta Havelková 5,0 b.
2. Marie Vavřínková 4,0 b.
3. Dorota Veverková 4,0 b. 

Výsledky zde: konečné pořadí