ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Chrudim jsme zpestřili

O víkendu se konal již 57. ročník šachových Zaječic. Náš oddíl už tradičně se této akce účastí někdy s větším a někdy s menším počtem dětí.

Letos jsme vyslali jedno družstvo do turnaje starších žáků a dvě dvojičky do turnaje dětí do 9 let. Z toho jedna dvojička hrála mimo soutěž, protože podmínky je hráči pouze z jednoho oddílu.

Letos jsem si vymyslel oživit turnaj v Chrudimi. Protože z různých důvodů jsme nemohli postavit nejsilnější družstvo, rozhodl jsem se pro akci, kterou jsem několik let nosil v hlavě. Vyslat jen dívčí družstvo. A když už jsme se pro to rozhodli, tak ty holky vyparádit. Několik týdnů trvalo sehnat látku. Pak už než ušít šachy a nádhera byla na světě. 

Že to bude mít takový ohlas a zpestří to turnaj jsem ale nečekal. Nejenže řada trenérů, maminek a další chválili šaty a naše dívky, jak jsou kouzelné, sháněli informace, kde jsme to koupili atd. Ale odpovídal jsem i na otázky proč takové oblečení. Odpověď byla "soupeři budou koukat na naše hezké holky a budou dělat chyby a holky vyhrají". To určitě se tak nestalo, holky sice vylepšily své nasazení a to některé musely zůstat doma pro jiné akce. Myslím, že ale krása do turnaje pronikla a to byl ten hlavní cíl. Řada lidí si holky fotila, dostanou se jistě i na stránky různých webu či novin. Dvě naše skautky sice raději nosí kanady a maskáče, a pro ně to byla velká změna.  Hlavní je, že to mělo úspěch a někdo nás příště napodobí.

Holky skončily na 40 místě ze 72 družstev, nasazené byly na 46. místě. Nikolka 6 bodů z 9, Dorotka 3,5 z 9, Anežka 4 z 9, Markéta 3,5 z 9, Lída 4,5 z 8, Lucka 3 ze 6, Karin 1 ze 4. Parádní celkový výsledek. 

Naše dvojička Michal Jaroš a Vojta Hastrman byli 12 nasazení a skončili na 16. místě. Medaile nebyla daleko. Jen cca 2 body. Měli dobrý vstup do turnaje. Bohužel první den na konci už byli unaveni. Druhý den Michal 100%, ale Vojta jen 1 bod. Nevadí, rovněž výborný výsledek v konkurenci 63 dvojic. 

Druhá dvojička by oficiálně skončila někde kolem 30 místa a nasazeni byli na 37. Max uhrál 4 body z 9 partií, Matěj 5 z 9. Matěj první den 5 ze 6 a druhý den nic. Škoda. Ale jinak celkově výborná reprezentace. 

Za zmínku stojí i účast našeho hráče Davida Háka, který hostoval v družstvu Spartaku Vlašim a pomohl k 3. místu družstva.  Příští rok bychom jistě chtěli postavit znova družstvo, které bude bojovat o vyšší příčky a David bude hlavním hráčem. 

 Ještě chci poděkovat všem rodičům, kteří byli v Chrudimi a pomohli s organizací, Všem dětem za dobrou reprezentaci. 


Dvojice: