ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Divize zahájeny

Dnes jsme zahájili soutěže v divizích. Poprvé se náš oddíl - družstvo objevuje ve vyšší soutěži 2. divizi. Na úvod mladí hráči poznali, že to nebude lehké a od nuly nás zachránil než Lukáš Novák. Prohra 0,5 : 7,5 nikterak nemrzí, protože řada hráčů byla pochválena za přístup k partiím. Samozřejmě, že jsme nehráli ani v nejsilnější sestavě. Ani 2. divize není pro nás prioritou, a tak dáme postupně šanci všem hráčům. 
Rozehrála se i 3. divize, kde jsme stavěli hráče, kteří jsou zejména náhradníci. Přeci jenom střet předehrávané 2. divize a řádného kola 3. divize jsme takto řešili. Minulý celý víkend jsme hráli 1. ligu, a tak někteří hráči dostali i volno. Zkušenější hráči družstva "B" si poradili s družstvem Mládí a vyhráli 4 : 1. Příjemně překvapily holky. Naše Lady družstvo nejen "okouzluje" šachové zápasy, ale nenechají se jen tak porážet. O tom se mohlo hned na úvod přesvědčit družstvo Bechyně. Výborně zahrála Anička Tůmová. Druhý bod přidala - vydřela Maruška Tůmová. Zápas mohly holky vyhrát, protože blízko výhře byla i Terezka Šímová, která i odmítla remízu od soupeře i věčný šachy. Chtěla vyhrát a to se chválí. Nezkušenost jí ale to nedovolila. Holky paráda.