ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Dopis od rodičů hráče

Vážení přátelé, zítra se koná v Táboře další kvalifikační turnaj mládeže. Přišel mi dopis od maminky hráče, kde jméno není nyní podstané, ale je nutné, aby všichni účastníci turnajů - pořadatelé, hráči ale i doprovod z řad trenétů a rodičů se nad obsahem zamysleli.
 
Dopis:
Po pravdě musím přiznat, že jsme byli rozhodnuti se dalších kvalifikačních turnajů neúčastnit. A to z důvodu nevyhovujících podmínek pro hru při turnajcích. Manžel byl minule opravdu dost nazlobený na organizaci turnaje. Myslíme si, že nebyly dodrženy podmínky pro regulérní zápas. Když dítě hraje poslední partii (ne že by ty předchozí byly o něco lepší) a vedle něj sklízí dospělí šachovnice a přitom se hlasitě o cosi hádají, zdá se mi to jako plýtvání časem, jak našim (rodičů), tak dítěte. Takto pojatý turnaj vidím jako zcela nepřínosný pro hráče a příšerný pro rodiče. Jestliže se počet účastníků už nějaký čas drží na dosti vysoké úrovni, měl by s tím pořadatel počítat a podmínky uzpůsobit. Je hezké vyhlásit výsledky jedné kategorie jinde než v hrací místnosti, ale proč je tam poté znovu řvoucí pustit? Samozřejmně jsou to děti, však také manžel říkal, že dospělí se chovali mnohem hůř než děti.
Proto mne vaše pozvánka trochu obměkčila v našem rozhodnutí. Myslím, že je to správná cesta, vytvořit vhodné podmínky pro hru.