ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Dotace pro ŠACHklub

ŠACHklub Tábor dosáhl na dotaci od ŠSČR v rámci projektu "Podpora šachových kroužků". Tento projekt, lépe řečeno dotace je na základě aktivity dětí-hráčů. Tj. za sezónu 2014-2015 se počítalo kolik dětí se zúčastnilo min. 2 akcí. Náš oddíl evidoval 50 aktivních dětí. Skončili jsme na 4. místě za 1.Novoborským ŠK, KS Říčany 1925 a BŠŠ Frýdek Místek. Pouze 7 oddílů v republice dosáhlo na nejvyšší dotaci, která je ve výši přes 16 tisíc.

Přestože je dotace určená na trenéry, naše filozofie vychází z toho, za co dotace je - za aktivitu dětí, proto dotaci budeme čerpat znova na úhradu startovného našich dětí při akcích. Náš oddíl hradí startovné dětem na všech akcích od KP po mistrovství ČR. 

Dotaci v rámci našeho kraje obdržely ještě oddíly QCC Č. Budějovice (stejnou jako náš oddíl), ŠO H. Stropnice, ŠACHklub Písek a Sokol Tábor. Všichni tu nejnižší přes 5 tisíc.

Na dotaci č.1 musí být min. 8 dětí aktivních, na dotaci č.2 už 20 dětí a na dotaci č.3 už 40 dětí. Pro sezónu 2015 - 16 se dotace zpřísňuje na 4 účasti. Osobně si myslím, že u nás nebude problém dosáhnout na dotaci č. 2, ale opět budeme chtít děti motivovat k vyšší účasti. Vždyť náš oddíl požaduje u dětí 8 účastí.

Proto i náš oddíl organizuje 3 hlavní akce - Velikonoční turnaj, turnaj Mládež cup a Chess Lady. Dále pro začátečníky seriál turnajů PIZZA CUP a samozřejmě se zapojujeme do organizování krajských akcí. 

Aktivitu našich dětí můžete sledovat zde: