ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Velký hrací den družstev 2

Včera byl opět velký den pro družstva. Družstvo „A“ odjelo do Prahy na extraligu, kde se střetlo se Sokolem Klatovy a OAZou Praha. Další dvě družstva 1.ligy odjela do Vlašimi k utkání s Brnem a Vlašimí. Další družstvo jsme museli postavit do 3.divize, družstvo Lady hrálo proti Sokolu Tábor D. Podařilo se nám domluvit přeložení zápasu se Spartakem Počátky, protože by nebyl nikdo, kdo by tam jel z dospělých.  

Takové problémy, které provázely sestavit soupisky, nepamatuji. To, že v tomto lednovém termínu vždy někdo omarodí je běžné. Řada hráčů nenastoupila ale z důvodu, že dala přednost jiným sportům (přitom u dvou nejhlavnějších soutěží  družstev – extraligy a 1.ligy - jde jen o 4 soboty v roce), je to pro nás velká škoda. Další ránu do sestav nám dal „Ples ZŠ Husova“, takže k nepoužití bylo dalších 5 hlavních hráčů.

Družstvo „A“ do Prahy odjelo bez jednoho hráče základu, když Dominik omarodil v pátek. Takže narychlo jsme řešili. A to ještě Lukáš D. hrál pod antibiotiky. Družstvo „B“ hrálo bez Aničky (nemoc) a Bena (odmítl hrát). Družstvo „C“ bylo nejvíce postiženo plesem a jinými sporty. Hráli jen 3 hráči základní sestavy. Družstva byla doplněna hráči z konců soupisek. Na Sokol také došly holky, kde řada z nich není v základní sestavě. Přesto jsme všechny zápasy odehráli, ale ani jeden jsme nevyhráli.