ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Vyšla nová rapid ela

Na začátku roku vyšla nová ela. Přesně 1. ledna vyšla rapid ela, 5. ledna vyšla ela ČR. Vyšla i nová ela FIDE v bleskovém šachu.

Elo rapid: 
Nově vyšlo elo Matěji Paštěkovi (1125) a Matyáši Němečkovi (1004). 13 hráčům se elo zvedlo. Největším skokanem je Marek Malimánek, elo si zvedl o 62 bodů. 10 hráčům elo spadlo. Největší propad zaznamenal Michal Včelák -103 bodů. Janu Sovadinovi se elo smázlo, protože mu vyšlo nižší než 1000 a Adámkovi Pistulkovi elo nevyšlo, neměl potřebné výsledky.

Přesně 50 našich hráčů má elo, 26 hráčů na něj čeká.

Jaké turnaje se do ela započítali? V prvé řadě MČech HD8-10. Dále naše oba turnaje Pizza cup 2014-15, kam jsme poslali tabulky skupin, kde byli registrovaní hráči. V tomto chceme pokračovat. A také se započítala Táborská věž 2014, ale pouze turnaj dětí. 

Co se nezapočítalo: 2. kvalifikační turnaj KP mládeže, který se hrál Č. Budějovicích a Táborská věž 2014 kat. dospělých, kde ale hrála také mládež. Věřím, že se s pořadateli ještě domluvím, aby turnaje poslali na zápočet k 1.3.2015. Není to jejich povinností, ale také tomu nic nebrání. Přeci je nutné si uvědomit, že hráči i rodiče to sledují a ne nadarmo ty turnaje hrají. 

Další ela vyjdou k 1. 3. 2015 a budou rozhodovat i o postupech do finále KP mládeže.

Elo ČR:
Tyto ela v lednu jsou i nejsou vypovídající. Proč nejsou vypovídající? Protože celá sezóna družstev je teprve v průběhu. Proč jsou zase pro hráče důležitá? Protože podle nich se postupuje do finále KP mládeže. 

Už to, že se elo "pohnulo" pouze 10 našim hráčům je vypovídající, že se mu nevěnuje taková pozornost. Vyšší vypovídající hodnotu mají ela v květnu a v září.  Nově vyšla ela Anežce Žilavé a Janu Sedlákovi, ale klesli s elem pod 1100.  Skokanem se stal Vaše Měřínský, nárůst 64 bodů, naopak největší propad zaznamenala Anička Tůmová, i když získala bronz na MČech. Nárůst jsme zaznamenali u 3 hráčů, propad u 5 hráčů.

Započítaly se vlastně než turnaje - MČech 2014 HD12-16 a námi organizovaný Mládež cup 2014. 

FIDE elo B
Máme i první hráče, resp. hráčky, které mají elo v bleskovém šachu. A to Lada a Anička. Obě se zúčastnily turnaje v Č. Budějovicích a vyšlo jim pěkné elo  1602 a 1600.  

Tabulky zde: