ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

FIDE OPEN Tábor - zahájen

Dnes byl zahájen další už 9. ročník nejvýznamnějšího Jihočeského turnaje FIDE OPEN Tábor. Na startu se objevilo 135 hráčů, čímž se opět překonal účastnický rekord.
Z našich hráčů se turnaje účastní 13 hráčů - všechno mládež. Je to pro ně další příprava na novou sezónu a proč jezdit na jiné turnaje, když výkonnostní úroveň máme "u nosu". Přijeli i další silní hráči z řad mládeže - Jan Miesbauer, Martin Novák, Filip Steinbauer, kluci Skořepovi atd.
Hned v úvodu se střetl např. nejmladší účastník David Hák s Honzou Miesbauerem. Zkušenost rozhodla. O největší překvapení se ale postaral Martin Šourek, který porazil pana Josefa Přibyla IM (elo 2318)!!! Velice nadějně stála Lada - určitě pozice byla na výhru. Rovněž Honza Žilavý se dlouho držel. Postupně prohráli všichni ostatní naši hráči, a tak jsme některé partie hned rozebírali. Někteří statečně bojovali hned v úvodním kole a soupeřů se nezalekli. Mladší slabší hráči si budou muset opět vzpomenout, jak se mají rozehrávat partie, a kdo má právo a kdy útočit.  


Takže sledujte, jak se mládí popere se zkušenýma.