ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

FIDE OPEN Tábor - 3. kolo

Máme za sebou třetinu turnaje a zejména vždy náročné dvojkolo. Jestli naši hráči (hraje jich 14 v turnaji) získali v 1. kole než 1 bod, v 2. kole to bylo 3 body a v 3. kole už 6,5 bodu. Možná, že se už rozjíždí pomalu jejich výkonnost. 
Trochu první statistiky:
Co do bodů se na 1. místě umístil Ben T. 2 body ze 3 partií, pak je Jan Ž, 1,5 z 3, a 1 ze 3 mají _ Martin Š., Lada D., Katka Ž., Dominik Š. a Petr Š.  Půl bodu získali: Anička T. Lukáš D., Martin Š. a Jan R. Na nějaký úspěch čekají: Matěj Z., Vítek R. a Saša K. 
Co do síly soupeřů, tak nejsilnější dosud měl (průměr) Martin 2143, pak následují: Anička 1905, Katka 1848, Dominik 1844, Jan R. 1840, Ben 1837, Lukáš 1830. Zbývající mají přes 1700 a jediná Saša má pod 1700. 
Když vezmeme sílu jednotlivých hráčů lze říci, že jsou to zatím většinou dobré výkony.
Rozhodující je přístup k partii a předvedená hra. Rozhodně se mi zatím svým přístupem líbí Petr Švanda. Tradiční dobrý přístup mají všichni ostatní, kteří hrají pomalu a tahy rozmýšlí. Snaží se i Matěj. Za tímto přístupem je Saša, Martin Šustr a Vítek. Je to jejich největší slabost. Honza R. by potřeboval zvednout aktivitu, nebát se útočit.   
Zítra bude pokračovat souboj "šachklubáckých" dvojic. Dnes to byla Lada s Vítkem, zítra Martin Šourek s Katkou. A bude nám stát první náš hráč - Saša.