ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

FIDE OPEN Tábor - 4. kolo

4. kolo bylo pro nás slabší, zisk než 4,5 bodu. Pochvalu (a velkou) zaslouží Vítek - výhra nad elistou ho doufám hodně povzbudí v sebevědomí, že může hrát na elo. Martin Š., že porazí Kačku se čekalo, Anička remisovala s Pepou Mesíčkem, takže spokojenost. Pepa když zašel na kafčo, tak mi říkal, že si zahájení zkomplikovala, ale v koncovce už jsem u ní viděl lepší šance. Honzové oba remis. U Honzíka Ž. jsme to brali prestižně a Marian měl než štěstí, že když přišel v koncovce o pěšce, našel remízu. Partii Honzíka R. jsem neviděl, ale remíza opět výborná. Ostatní prohráli na stále stejné chyby. Saša bod za stání.
Dnes stojí a získává bod Matěj. Určitě bude zajímavý souboj Martina Šustra s Davidem Hákem!! Očekávám konečně bod u Lukáše, který zatím dostává silné hráče a snaha zatím moc nestačila. Štěstíčko nějak nepřišlo. Další prestižním soubojem  bude partie Katky s Jirkou Severou a jsem zvědav jak se bude dařit Honzovi Ž. s Radkem Matějkou. Radek určitě bude chtít Honzovi oplatit porážku z Klatov. Věřím, že Honza naopak potvrdí úspěch. 
Příprava na partie dnes bude jiná. Relax na ornitologické akci kroužkování ptáků v Plané, kam vyrážíme v 9 hodin od klubovny. Tak uvidíme, jak to pomůže v pročištění mysli.
Při turnaji probíhají i různá jednání o hostování hráčů a posilování družstev pro divize a další soutěže. Takže se možná Martin Šourek objeví v 1. divizi za Silon atd. Uvidíme, jak se kdo dohodne. Naši mladí hráči Honza Žilavý a Lukáš Novák už mají příslib od Sokola, že za ně budou moci hrát. Což je jistě pro jejich výkonnostní růst pozitivní. Každý dobrý mladý hráč by měl dostat šanci a starší by jim měli uvolnit třeba i místa.