ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

FIDE OPEN Tábor - 7. kolo

Opět dobré kolo pro naše hráče- zisk 8 bodů. Povinné body získali: Lada D. i Matěj Z. - byla to povinnost a slabší hráči. Kontumační s panem "Odstoupilem" získal Petr Š.. Pak se někteří zase vytáhli na soupeře. Martin Šu. vyhrál, když se jeho soupeř "zbláznil" v koncovce. Martin touto výhrou se přiblížil k elu, které bude vycházet v září. Je to na hraně, tak snad mu vyjde. Lukáš D. se snad chytil, od začátku byl aktivnější a rovněž hrál koncovku lépe než protihráč. Cennou výhru si připsala Anička T.- příprava na soupeře se vyplatila. Aničce se možná podaří přiblížit se 2.vt. A další úspěch si připsal Honza Ž., když přehrál silného hráče a je naší nejúspěšnějším hráčem. Ještě min. 0,5 bodu a bude mít jistých 50% bodů v turnaji, ale má náběh na 1.vt.. Remízu si připsal Martin Šo. rovněž se silným hráčem. Partie skončila po zahájení. Rovněž dobrou remízu uhrál Honza R., ale nevyužil útok na slabý bod c6. Škoda, protože mohl myslet na celý bod. Katka Ž. mohla rovněž myslet na lepší výsledek. Věžová koncovka se jí moc nevydařila, myšlenky dobré, ale zapomněla zapojit další figurky a zbytečně odevzdala při vyrovnaném materiálu 2 pěšce. Hraje dobře, tak snad to napraví. Ben T. neznal zahájení a na partii se to hned projevilo. Když ho ale soupeř "vypustil" a měl tam zřejmě pohodlnou remízu, nehrál přesně. Saša nestačila znova na těžkého soupeře. Má na los smůlu. Vítek sehrál zahájení jako "čuník". Nevnímal základní věci. Pak mu soupeř dal šanci, kterou ale nevyužil. Dominik prohrál, ale nestál špatně. Spíše mě to překvapilo. 
Dnes o poslední místo si to rozdají Saša s Vítkem, Saše jde o uhrání si 3.vt. a další dvojicí bude Matěj s Ladou. To je Matěj jistě "potěšen". Petr bude mít šanci zahrát si s elistou a i on se může přiblížit k elu. Martin hraje s naším "testovacím" hráčem J. Měsíčkem, který narazil na 3 našeho hráče.  Katka si může spravit chuť na silném R. Novákovi - jistě to bude zajímavé. Pavel Procházka se bude snažit odčinit ostudu prohrou s Katkou, a tak to Honza R. nebude mít lehké. Věřím Lukášovi, že bude pokračovat v bodech. Dominik má dalšího silného hráče a bude to hodně těžké. Jsem zvědav na zajímavý zápas Bena s Filipem Steinbauerem. Anička hraje ještě s větším "testovacím" hráčem. Soupeř už bude hrát se 4 naším hráčem. Zatím ho porazil pouze DominikŠ., Katka a Honza R. jen remizovali. Tak držme Aničce palce. Martina Šo. čeká další hráč s elem přes 2000 a Honzu Ž. čeká polská hráčka a jistě není bez šancí.