ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Partie s ministrem

V sobotu 13. srpna 2016 se hrála jedna zajímavá přátelská partie. Účastníky byli ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek a účastnice ME a MS mládeže 2016 Anička Tůmová. Partie se hrála v rámci návštěvy ministra v Olympijském parku Lipno. 


Ing. Jan Mládek vystudoval Gymnázium v Soběslavi, a pak vysokou školu ekonomickou. V současné době je ministrem. V letošním roce kandiduje do senátu za region Táborska a část Písecka. Je fanouškem sportu a zejména šachů. A i když partii nevyhrál přejme mu výhru ve volbách. 

Jako sportovci podporujme osobnosti, které mají zájem i o sport. A náš menší sport to potřebuje. Politika do sportu nepatří, ale politikové ho ovlivňují. Politici mohou sport ovlivňovat pozitivně i negativně. To pozitivní může být formou státního rozpočtu (zejména v letošním roce, kdy řada oddílů dosáhla na přímé dotace), to negativní slyšíme z Ruska v rámci dopingu. 
  
Ing. Jan Mládek je milovník šachu. Já i někteří další si pamatujeme, že hrával za ŠK Veselí nad Lužnicí. Ve svých záznamech jsem našel, že jsem se s Honzou dělil o 5. místo na KP dorostenců a při 20. ročníku Táborské věže, kterou jsem vyhrál byl on na 6. místě.

Honzu považuji za slušného politika a i já ho považuji za kvalitního ministra. Souhlasím s názory, že je to výborný makroekonom. Náš region potřebuje mít kvalitního zástupce v senátu.