ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

OPEN Klatovy zase za rok

Včera skončil OPEN Klatovy, na který často a rádi jezdíme. Neznám lépe organizovaný turnaj, s bohatým vyžitím ať již od pořadatelů či s možností zajímavých výletů do okolí. 
Letos naše výprava čítala 12 osob, z toho 8 hráčů. V naší výpravě byl i Filip Steinbauer z ŠO Horní Stropnice.

S výsledky můžeme být vcelku spokojeni. V OPEN "A" jsem hrál já a Honza Žilavý. I když jsem získal než 4 body a nižším průměrem soupeřů, mohu si než vynadat za nedotažené výhody v partiích. hned v 1. partii jsem měl o pěšce více a ještě na předposlední řadě, ale partii jsem nakonec prohrál. 4 partie jsem hrál 5 a více hodin. Honza trochu dojel na účast na dvou turnajích za sebou. Vyzkoušeli si to s Lukášem a jistě příště to zváží. Ono 16 dní hrát v kuse, 2 dny dvě partie s přejezdy Č.Budějovice - Klatovy, jim dalo pořádně zabrat. Přesto hrál na výkon vyšší než je jeho elo.
V OPEN "B" zahrál famózně Filip Steinbauer. Dobře se připravil na turnaj, byl odpočinutý a měl chuť vyhrávat. I horší pozice vytahal na remis či do výhry. Už to, že jde k partii vyhrát a nechce dávat remízy je jeho velké plus. Zaslouženě si odnesl finanční odměnu za 3. místo. Dokonce na 4. místě skončil další mladý hráč našeho kraje Vašek Kotál.
Z našich hráčů dopadl nejlépe Lukáš Dolanský, 5,5 bodu, 48 nasazený, 22. umístění a hrál na výkon rovněž mírně vyšší než je jeho elo. Kromě 1. kola byli jeho soupeři silnější. Takže jistě spokojenost. Na 49. místě skončila Anička Tůmová (nasazená jako 75.). Hrála na výkon o cca 150 elo bodů více něž je její elo. Prohrála pouze v 1. a posledním kole. Zejména prohra v posledním kole ji mrzí, protože stála spíše lépe a tím jí utekla finanční cena pro ženy. Další, Lada Doležalová nasazená jako 61. skončila na 54. místě. Hrála na výkon o 100 bodů výše než je její elo, což je opět výborné. Lada v poslední době hraje pohodověji, a je to na výkonech znát.  I ona mohla promluvit do konečného pořadí žen. Jinak obě naše holky vyhrály svoje věkové kategorie. Honza Rybín není asi s výsledkem spokojen, nasazený jako 55. a skončil na 78. místě s výkonem o 60 bodů nižším než je jeho elo. Ale 5 soupeřů silnějších než je on. Některé partie mu vyšly, jiné ne. Chce to ale větší aktivitu při partii a snažit se o útočnější šachy. Saša Kotsyba nasazená 95. skončila na 83. místě! Hrála na výkon o 300 bodů vyšší než je její elo a to mohlo být ještě lepší!!! Plná spokojenost. Kromě posledního kola měla soupeře silnější o min. 200 elo bodů. 
I letošní výlety do okolí byly zajímavé. Takže příště se k nám přidejte. Lepší turnaj jinde není. Pěkné prostředí, dobré spaní (snad než by to chtělo lepší wifinu), do hrací místnosti cca 100 m. Obchody kolem, rybaření dobré (objevily se místa), parta výborná. Tak neváhejte. Můžete to pojmout jako rodinou dovolenou, jako letos Rybínovi. 
Příští rok to bude od 27. června do 5. července 2015!!! Blokujte si termín.