ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

QCC Č. Budějovice "A" obhájilo titul

Dnes v Táboře se konal "Krajský přebor družstev mladších žáků 2014". Turnaje se zúčastnilo 8 družstev - 2x QCC Č. Budějovice, ŠK Veselí n.L. a 5x ŠACHklub Tábor. Těsně před turnajem se odhlásilo družstvo ŠO Hraničář Stropnice a ŠACHklub Č. Budějovice rovněž nedotáhlo sestavu do konce. Je to škoda, že turnaj nevyužily další družstva. 
Přesto turnaj měl svoji úroveň a atraktivitu. Suverénně vyhrálo družstvo QCC Č. Budějovice "A". Dokonce i druhý tým v pořadí, porazily 6 : 0!!. Všichni jejich hráči vyhráli i jednotlivé šachovnice.
Na 2. místě se umístilo naše družstvo ŠACHklub Tábor "A". Museli jsme se obejít bez jednoho hráče, kterého potřebovali fotbalisté, Lukáš přijel s teplotou 38, další hráče jsme rozhodili do družstva "B". Věřili jsme, že vybojujeme postup. Musíme ale přiznat, že zápas s QCC "B" byl prohraný po neuvěřitelných chybách, takže to byly nervy - spíše hráči předvedli "kosmické" šachy. Do družstev jsme začlenili i hráče Sokola Tábor, které nebylo schopno dát družstvo dohromady ale pravděpodobně hráči v přestupním termínu přijdou do našeho oddílu. 
Na 3. místě skončilo ŠK Veselí n.L., které mělo zajímavý vyrovnaný tým. Všechny družstva na 1.-3.místě budou reprezentovat náš kraj na M-ČR družstev, které by mělo proběhnout v červnu. Více ve výsledcích.  http://www.sachklub.cz/souteze-druzstev/kpdmlz2014.html