ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2020 - "O pohár Mistra Jana" 9- - 12. dubna 2020 - ZRUŠEN

Postupy na MČR v rapidu

Dnes se v Českých Budějovicích hrál "Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2019" o postup přímo na MČR.


Pan Havlíček a oddíl QCC turnaj uspořádal v pěkném sále ČEVAKu. To nemělo chybu. Rodiče mohli sedět na prosklené galerii, v hracím sále prostor a zejména dobré parkování. Pochvala a dík.

Náš oddíl vyslal na turnaj 20 hráčů. A to ještě na poslední chvilku se odhlásila favoritka Nikča Zemanová. 

Potěšení? Na MČR postoupili naši dva hráči - Vašek Měřínský (H14) a Lída Svrchokrylová (D10). K nim se přidá ještě David Hák, který má zajištěn postup z loňska.   

Získali jsme i další medaile:
D10: Lída zlatou a Lucka Žilavá bronz.
D12: Markéta Mácová stříbro
D14: Julie Měřínská stříbro a Anežka Žilavá bronz
H14: Václav Měřínský zlato
H16: Marek Malimánek bronz
Z našich 6 hráček 5 bralo medaili!!!

Koho chválit u kluků? 
H8: Štěpánka Pistulku i Honzíka Duchoslava. Oba za účast a nebojácnost. 3 body ze 7 partií je dobré. Oba jsou ročník 2012 a mají našlápnuto. Zejména Štěpánek. 
H10: Michala Jaroše - byl 1 bod od postupu. Kdyby vyhrál poslední kolo postupoval. Chybí mu delší přemýšlení. Hraje to stále bleskově. Potřebuje hrát, hrát a zapisovat partie. 
Dobré výkony předvedli Vojta Hastrman - začal se zklidňovat a začíná to být znát, Matěj Brindza má i na víc, Adama Šlechtu, škoda závěru turnaje. Jistě mohl myslet vysoko. 
H12: Adama Martinkoviče, ale musí se už konečně prosadit i u silnějších hráčů a koukat do své partie. Pepu Kuklu, ale i on musí se také prosazovat se silnějšíma. Spokojenost. 
H14: Vaška za postup je bez diskusí. Sebíka Steinbauera určitě také. Skupina byla hodně vyrovnaná. Vždyť někteří favorité vybouchli.