ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Neobhájili jsme

V sobotu se konal "Krajský přebor družstev mladších žáků 2018". Je to turnaj, kde se postupuje na Mistrovství ČR. Obhajovali jsme 1. místo z loňského roku. 

Turnaj pořádal náš oddíl, tentokráte ale bez dotace od KÚ Č. Budějovice. Hrálo se v sále restaurace "Na pěkné vyhlídce".

Hrálo 11 šestičlenných družstev, z toho náš oddíl postavil 5 družstev. Pouze družstvo "E" hrálo pouze ve 4, protože 2 hráči omarodili.

Naše sestavy:
Družstvo "A": D. Hák, A. Pistulka, K. Paštěka, S. Steinbauer, N. Zemanová a M. Bukvaj
Družstvo "B": M. Jiroudek, A. Martinkovič, V. Bican, M. Mácová, M. Hála, Bukvaj J. 
Družstvo "C": M. Hujerová, J. Nezbeda, O. Zajíc, M. Pecová, L. Žilavá, L. Svrchokrylová
Družstvo "D": A. Wierer, M. Pán, M. Brindza, A. Bartáček, J. Slunečko, D. Rychtecká
Družstvo "E": M. Padrtka, J. Hochman, A. Škrdle, L. Kupková

Do finále "F1" postoupilo naše družstvo "A", když všechny zápasy vyhrálo, až na zápas s QCC Č. Budějovice "A", které po dramatické bitvě skončilo 3 : 3. Tento zápas se započítával do finále.

Ve finále jsme vyhráli nad ŠK Veselí n.L. 6 : 0 a šlo se na rozhodující zápas o postup. Souboj s ŠA VŠTE Č. Budějovice A se dal očekávat už od začátku turnaje. Zápas jsme těsně prohráli 2,5 : 3,5. 

Sál byl dobrý, ale rachot židlí o podlahu byl větší, než jsem čekal. Výhoda byla, že se vše navezlo do sálu na vozíku v pohodě. Restaurace měla rychlou obsluhu. Jídlo velké porce. Takže vše proběhlo rychle. 

Vítězům blahopřejeme. U našich družstev musím pochválit: Jirku Hochmana v družstvu "E", v družstvu "D" chválím Toníka Wierera, u družstva "C" Lucku Žilavou a Lídu Svrchokrylovou, u družstva "B" všechny. Vždyť 5. místo bylo parádní. Kdyby bylo v druhé skupině, určitě by mělo ambice postoupit do finálové skupiny 1. Družstvo "A": suverénní David Hák. Další si vybírali i slabší chvilky, zejména v rozhodujících zápasech. Škoda.