ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Závěrečný den KP mládeže

10.00 hod.
Dnes se hraje závěrečné kolo KP mládeže. v kat. H16 už máme vítěze, kdy Honza Žilavý dal brzo remízu (ve vyhrané pozici), která mu stačila k celkovému vítězství. Radek po půl hodině opět prohrál, Terezka vyhrála, ale na celkové vítězství to nestačí.  
10,30 hod.
Dominik vyhrál a určitě postupuje na M-Čech. Výhra ho asi z 5. místa neposune, ale uvidíme. Vyhrál Honza Kolář a Michalka Lorencová ze ŠACHklubu Č. Budějovice. u Honzíka to může znamenat zisk medaile. David Hák má už medaili jistou, nyní půjde o to jakou.
10,50 hod.
v H14 vyhrál Matyáš Zeman nad Martinem Novákem.
11,20 hod.
Lukáš Dolanský právě vyhrál a stal se dalším krajským přeborníkem. David Hák dobře rozehranou partii nedotáhl do vítězného konce a prohrál. Takže pořadí v H12 je následující: 1.místo Lukáš Dolanský, 2.místo Ladislav Nagy a 3.místo David Hák. Petr Lachout stále bojuje, ale partie je "kosmická". Stál na výhru, pak na prohru a nyní asi remis, nebo prohraje. Má sice 2 věže a pěšce  a soupeř věž a 3 pěšce. 
11,50 hod.
Tak Petr prohrál. Přesněji řečeno, on tu partii asi nechtěl vyhrát, soupeř mu 3 tahy nabízel aby si vzal jeho věž zdarma a on si ji nevzal. Nakonec Petr odevzdal obě věže a soupeř si v klidu došel pro dámu a vyhrál. Takže pořadí H10: 1. místo Matyáš Hosnédl, 2.místo Vít Kotál a 3.místo Tadeáš Janeček.
H16. 1.místo Jan Žilavý, 2.místo Pavel Štěch a 3.místo opravujeme- Vokurka Michal. Až v autě jsem se dozvěděl, jak se pořadí změnilo. 
Kat.D: 1. Saša Žondecká, 2.místo Terka Šímová a 3.místo Lucka Hořejšová
12,20 hod. 
Hraje se poslední partie - kdo jiný, než Anička. v H14 je velkým překvapením, že na M-Čech nepostupuje Jonáš Havelka, který měl velmi dobrý vstup do turnaje 3 body ze 3 partií.
12,30 hod. 
Dohráno. Anička po dlouhém boji prohrála. takže kat. H14: 1.Matyáš Zeman, 2. místo Filip Steinbauer 3. Martin Novák. Dominik Šustr na výborném 4. místě, Anička na 12. místě. Na posledním místě Radek Šíma. 
Turnaj skončil, nyní nastává čas se zamyslet nad formou finále KP pro příští léta a ustálit to. Zda v této podobě nebo jiné. Řada rodičů měla připomínky, řada hráčů se nezúčastnila, finále hráli hráči, kteří jsem nepatřili, min. hráčů využívalo čas atd.