ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Krajský přebor mládeže 2016

Zítra začíná "Krajský přebor mládeže 2016" v praktickém šachu pro kategorie HD 10-18 a "Krajský přebor mládeže 2016" v rapid šachu pro kategorii HD8.


Hraje se o postupová místa na Mistrovství Čech 2016, které se uskuteční v říjnu a listopadu 2016. 

Kategorie H10:
Kategorii bude hrát 8 nejlepších v kraji, kteří byli určení na základě ela ČR, ela ČR-R a nejlepší k datu 1.3.2016 v kvalifikacích v rapidu. Všichni nominovaní se přihlásili. 

Kategorie H12:
Do kategorie se nepřihlásil David Hák - hraje jako přímo postupující jinou kategorii a práva účasti se vzdal nakonec i Kryštof Paštěka. Takže z náhradníků se tam dostal Sebastian Steinbauer. Zde si ani netipuji vítěze. všichni mají šance na postup. 

Obě výše uvedené kategorie hrají o 4 postupová místa.

Kategorie H14:
Tři hráči, kteří by mohli hrát mají přímý postup, proto se nepřihlásili, další 2 hráči se zřekli účasti, což považuji za jejich nedobrý přístup, ale mají jistě k tomu důvody. Proto z TOP 8 zbyli tři a další 4 náhradníci doplnili skupinu. Takže trochu problémová skupina, ale jsou tam zájemci a to je hlavní.

Kategorie H16:
U této skupiny TOP 8 se rozpadla. Tři hráči mají PP, takže nehrají, tři se zřekli účasti (Filip z důvodu pobytu v zahraničí, jeden nemá podporu k účasti doma), takže zbyli 2 hráči. Na doplnění byli 4 hráči, nakonec budou než 3. Tady kdo má zájem hrát ho přijmeme. Stačí volat. 

Kategorie H18:
Dva PP se vzdali účasti. tři se vzdali účasti. Hráči si neuvědomují, že se hraje o postup do polofinále H18, kam postupuje krajský přeborník. Zde je i chyba komisí STK a KM včetně trenérů, že více neinformují hráče, o jakou soutěž vlastně jde. Kvalitních hráčů na doplnění už moc není. 
Zřejmě skupinu H16 a H18 dáme společně. 

Dívky: 
Měl by týt zájem turnaj držet. Vždyť mít krajské přebornice je dobré. V kategoriích D10 a D12 je vcelku dost dívek. Zbývající kategorie jsou slabě co do počtu obsazené. Zde je nutné se zabývat formou turnaje. 

Výsledky všech turnajů zde:

Dnes 30. dubna 2016 byl zahájen i turnaj kategorie HD8