ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Šachové školy - kroužky

V letošní sezóně zaznamenáváme velký nárůst zájmu o naše šachové kroužky - školy. Nehrajeme se s názvy - akademie či universita, jak je asi módou, ale naším cílem je zapojovat a přivést děti k šachům - hře na celý život. K tomu ani nepotřebujeme nějaké líbivé projekty, kterýma se někteří chlubí a vykazují zvláštní čísla. 

Pro nás je rozhodující, že pracujeme s mládeží téměř na všech školách v Táboře a v Sezimově Ústí a jsme ochotni zapojovat další trenéry-zájemce do této činnosti. Kroužky organizujeme:
pondělí - ZŠ Zborovská
úterý - 1.ZŠ Sezimovo Ústí
středa - ZŠ Husova a ZŠ Čekanice
čtvrtek - CZŠ Orbis Pictus
pátek - ZŠ Mikuláše z Husi
k tomu 3 kroužky vedeme ve středu a v pátek v naší klubovně. Alois Bartoš (Sokol Tábor) vede kroužek na ZŠ Bolzáno a v sokolovně. Takže v aglomeraci Tábor a Sezimovo Ústí nejsme v Měšicích, a 2x v S.Ústí. 

Kroužky trvají vždy 90 minut, většinou od 13,30 či 14,00 hod. pro starší od 15,30 či 16,00 hod.    
I když nám někteří registrovaní hráči oznámili, že končí ať z důvodu věku (středoškoláci) či z důvodu slabé výkonnosti, členská základna, kterou budeme v lednu 2016 vykazovat na ŠSČR zřejmě se zvedne. Už nyní evidujeme velký nárůst dětí. Např. loni na ZŠ Zborovské jsme měli 5 dětí, již dnes tam máme 11 dětí 1. stupně z toho 7 prvňáčků. Obdobná situace je na ZŠ Husova, CZŠ Orbis Pictus. 

Využíváme tréninkové materiály od Figurky, od ŠSČR a zejména vlastní. Opět budeme pokračovat v tradičních turnajích PIZZA CUP, který si děti oblíbily. Sestavuje nyní termínový kalendář pro děti a rodiče. Každý v něm najde svoji soutěž.