ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

První kvalifikace za námi

V neděli se konal v Písku 1. kvalifikační turnaj KP v rapid šachu mládeže pro sezónu 2015-16. Do Písku se sjelo 76 hráčů, což je asi rekordní účast v tomto městě. První turnaj nikdy není moc obsazen. Z našeho oddílu jsme na turnaj nominovali hráče a do Písku nakonec odjelo "jen" 20 hráčů. Začátečníci zatím zůstali doma. Je čeká Pizza cup. 

Turnaj měl jednu velkou raritu. Bylo 5 věkových skupin, kde kluci hráli spolu s holkama. A z toho 4! skupiny vyhrály holky! Kategorii HD8 Dorotka Veverková (Sokol Tábor) s plným počtem bodů!, HD12 Lucie Rolínková (ŠO Hraničář H. Stropnice), HD14 Michaela Lorencová (ŠA VŠTE CB), HD 16+18 Anna Tůmová (ŠACHklub Tábor). Kluci nějak jste dostali od holek, jak se říká "na prdel"!

V kategorii HD8 jsme měli první 3 odvážlivce a naskládali se pěkně odzadu. Jsem rád, že si z toho nic nedělali. Teď už se budou jen zlepšovat. 
V kategorii HD10 byla nejpočetnější (25 hráčů). Velice si cením výsledků Honzíka Sedláka i Kryštofa Paštěky, do první desítky se dostal i Adam Pistulka. Cením si i umístění Ondřeje Kafky. 
V kategorii HD12 Vašek Měřínský mě nezklamal, Anežka Žilavá mile potěšila, ale cením si umístění Julči Měřínské a Matyáše Němečka. Dominika trochu vyčiníme, Alex hrál po dlouhé době a myslím, že to byl dobrý výkon. 
V kategorii HD14 Martin Šustr i Marek Malimánek mě potěšili umístěním. Zatím co Martina u vážných partií moc nechválím zejména za zbrklost, rapid je přeci jenom jeho parketa. Marek trochu rozporuplné výsledky.
Kategorii HD16+18 vyhrála Anička Tůmová. Jsem rád, že na turnaj dorazil i Matěj Zedník (vyhrál svoji kategorii) i Radek Šíma. 

Výsledky zde:

Průběžné výsledky kvalifikací zde: