ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Kvalifikace zahájena

V neděli byla zahájena sezóna, 1. turnajem kvalifikace o postup do "Finále KP mládeže v roce 2013". Turnaj se uskutečnil v Blatné. Vzhledem ke vzdálenosti a nutnosti použít jen auta, byla naše výprava skromná. Důraz zatím dáváme na naše turnaje pro začátečníky a mírně pokročilé, který se bude konat 11. listopadu v Táboře. 
V kategorii H10 jsme měli 3 hráče. Výborně zahrál Petr Lachout - turnaj vyhrál a bude jistě patřit k favoritům turnaje. Dominik Novotný a Ondra Čech odehráli své, ale pořád zbrklost je neposouvá výše, přitom na to mají.
V kat. H12 jsme měli jen jednoho odvážlivce Tomáše Balcárka. Ostatní zůstali doma buď marodí či se jim zatím nechtělo. Máme ale hráče, kteří jistě mají na to promluvit do konečného pořadí a probojovat se do finále. Lukáš Dolanský si zvolil hrát rovnou kat. H12, protože finále má jisté. 
Kat. H14 se stala opět dobrou vizitkou. V kategorii hrál host z jiného kraje Martin Simet, který vše vyhrál. Na 2. a 3. místě skončili naši hráči - Lukáš Dolanský a Dominik Šustr. Na 6. místě Anička Tůmová opět dokázala, že je schopna hrát s hochy, Turnaj nevyšel Petru Švandovi, ale hrál s těžkými soupeři. Ostatní naši hráči svým přístupem a předváděnou hrou zatím na více nemají. Je na nich jak si to vyhodnotí.
Kat. H16 potěšil Ondra Lachout (nováček), zklamání je pro Matěje Zedníka poslední místo. Přesto sehrál některé partie výborně. U něho i platí nenechat se strhnout k rychlé hře, nechat se vyrušovat jinými hráči a raději se soustředit na svůj výkon.
Dívky - přijely zatím než dvě, Maruška Tůmová má na to být na předních pozicích, Zuzka Hůnová byla zatím letos jednou na kroužku (přeci jenom přechod na gymnázium je důležitější) ale určitě se vrátí na pozice kde bylo loni.
Turnaje se zúčastnilo 74 dětí -hráčů. Účast na turnaji byla nižší, ale je to dáno několika faktory - výrazná změna postupů do finále, vzdálenost turnaje a ještě nerozehranost nových hráčů. Přesto lze počítat, že účast se zvýší - i z našeho oddílu.