ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Letní soutěž 3

Pokračuje naše letní soutěž. Diagramy najdete i v týdeníku Táborska, Písecka a Strakonicka dle dohody s redakcí. Již se do soutěže a řešení zapojili hráči nejen našeho oddílu. Takže neváhejte a posílejte řešení. Samozřejmě, že si můžete řešit jen pro potěšení. Ale jen 3 vylosovaní řešitelé, kteří nám napíší řešení, na konci prázdnin budou oceněni. Už se zapojilo 9 soutěžících. Diagramy jsou uveřejněny i v rámci Letní šachové akademie, která probíhá v klubu každý den od 9,00 hod. Řešení zasílejte na mail: sachklub.tabor@seznam.cz


Řešení diagramu č.1: 
1. Va4 Vxa4 2. Vh3+ Kd4 3. Vh4+ Kc5 4. Vxa4 a bílý vyhraje. Mohou být i další podobné tahy, ale motiv je stejný. Hlavní je 1.tah bílého.

Diagram č.3


Bílý na tahu vyhraje