ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

1. liga družstev zahájena

Dnes byla v Táboře zahájena nová sezóna 2016-17 nejprestižnější soutěže mládežnických družstev - 1. liga. Nad touto soutěží existuje ještě "Extraliga", kde i naše družstvo jednu sezónu působilo. 

1. ligu hrajeme řadu let a měli jsme tam do minulé sezóny dokonce 2 družstva. Bohužel družstvo "B" sezónu nezvládlo, zejména její závěr a sestoupilo. 

Takže máme letos jen jedno družstvo - Družstvo "A". Na první kola jsme oslabeni o Aničku Tůmovou, která hraje na Mistrovství světa 2016 v Rusku. Přesto se se zápasy musíme poprat. Vždyť hned ten první je pro nás dost důležitý pro zachování nadějí se udržet v soutěži. 

O postup se zřejmě "poperou družstva Stropnice "A" a PORG Praha. Hrají spolu až v dubnu v posledním kole. Jinak jsou družstva hodně vyrovnaná a záleží, kdo nastoupí. Dnes hrajeme se Stropnicí "B" - dopoledne, se Stropnicí "A" - odpoledne a zítra jedeme na Vlašim.