ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Turnaj na ZŠ Malšice

Minulý týden ve čtvrtek se konal "Přebor ZŠ Malšice", který pořádala škola za pomoci ŠACHklubu Tábor. ŠACHklub Tábor nabídl všem školám v Táboře a  v okolí, že pro ně udělá turnaje a dodá ceny. ZŠ Malšice je první školou, která toho využila.

Na této škole je velká podpora šachu ze strany ředitele školy, kterou vede Mgr. Pavel Klíma. Pan učitel Michal Kramář zde vede šachový kroužek, který ŠACHklub podpoří metodickými materiály. 

Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů navštěvující kroužek z toho 2 dívky. Bojovalo se o 2. a 3. místo. Bez jakéhokoliv zaváhání vyhrál totiž mistr Čech David Hák. Na 2. místě skončil Filip Čížek (je zatím na 1. stupni) a 3. místo obsadil Patrik Švik (studuje už na 2. stupni). Nejlepší dívkou byla Karin Hladíková, která skončila na 10. místě. Ceny do turnaje včetně poháru pro vítěze dodal náš oddíl. 

Výsledky zde: 

Osobně mě zaujali: Filip a Karin, dále Vladimír Kortus, který přišel až na 3. kolo a uhrál 4,5 bodu. 

Turnaj se hrál v jídelně a o přestávce ho navštívily děti ze tříd. S Davidem jsme předvedli další šachové ukázky - bleskový šach a holanďany. Bleskovka velice zaujala a sklidila velký obdiv. 

Foto z akce zde: