ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

MATÍK oficiálně otevřen

Dnes byla oficiálně otevřena nová klubovna pod názvem MATÍK. Jsme rádi, že na otevření zavítali zástupci města a tisku. Mohli jsme tak propagovat nejen šachovou činnost, ale zejména šlo o propagaci "Figurkové-šachové školičky", kterou provádí náš oddíl ve spolupráci s mateřskými školkami v Táboře už 5 let. 
Klubovou místnost MATÍK vybudoval oddíl ŠACHklubu Tábor z vlastních zdrojů a vlastními silami. Na místnosti se odpracovalo přes 150 brigádnických hodin a výdaje se pohybují už kolem 20 tisíc. Ctí je, že do rekonstrukce bývalé cvičné školní kuchyňky se zapojily děti z našeho oddílu a rodiče, které čekalo vystěhování nepotřebných věcí, malování, úprava interiéru-vybavení kobercem, žaluziemi, stoly a dalším potřebným materiálem. 
Název MATÍK vymyslela malá devítiletá Maruška Tůmová. A protože se nám líbil, používáme ho. Nyní už jen zahájit propagaci a přilákat malé děti k šachové činnosti. Věříme, že na velkém sídlišti, kde je klubovna umístěna, bude o tuto činnost zájem. Rovněž máme záměr využívat klubovnu i pro jiné volnočasové aktivity - hudební atd.  
V Táboře probíhá šachová školička při MŠ Sokolovská, MŠ Vančurova, CMŠ Příběnická a MŠ Čelkovice. Řada dětí, které prošly šachovou školičkou, jsou našimi členy a hrají za naše družstva.