ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Hlásí se Doksy

Po krátké době se opět hlásíme z dalšího Mistrovství Čech. Tentokráte se hlásíme z Doksů, kde od 13. listopadu probíhá turnaj pro věkovou kategorii HD10 (roč. 2006-2007) a kategorii HD8 (2008 a mladší).

Bohužel tu máme trochu problém s rychlostí internetu, a tak podáváme zprávu až nyní. Je to poprvé, kdy spolu bydlí celá výprava našeho kraje pohromadě. Bydlíme opět v penzionu FAMI, který máme vyzkoušený už ze září.

V sobotu a v neděli zde proběhl turnaj pro kategorii HD8. A můžeme být spokojeni s vystoupením a ziskem medailí hráčů našeho kraje. Bronz v kategorii H8 získal David Bárta z QCC Č. Budějovice. Stříbro získala Dorotka Veverková ze Sokola Tábor. V první desítce byl ze 40 hráčů ještě Josef Kukla rovněž ze Sokola Tábor. Pepa se rozhodl účastnit turnaje až ve středu. Trochu se bál turnaje, a najednou takový velice pěkný výsledek. V této kategorii hrál i Šimon Čech z našeho oddílu, Hugo Tůma z GCC.

Kdo zde tvoří výpravu? Hráči QCC - Beáta Havelková, Jakub Šimůnek, Karel Švejda, ŠACHklubu Tábor Nikolka Zemanová a Martin Sedlák, ze ŠACHklubu Písek Ben Chmelík, z oddílu H. Stropnice Sebík Steinbauer, z Veselského oddílu Jakub Hájíček. S naší výpravou se spojili i hráči Říčan - Vašek Kořen a Anežka Kinclová. Celkem 31 lidí včetně trenérů a rodičů.

Pořadatelé mě zařadili do openu, aby byl sudý počet. Připadám si jako testovací hráč mládeže. 

Pořadatele je nutné pochválit, řada věcí od září se změnila a turnaj šlape. Bohužel nezvládla se strava. Už cena stravy (levná) odpovídá kvalitě. Vrchol byl, že v sobotu změnily čas večeře a to silně narušilo plány. Řada rodičů stravu odhlašovala. 

Jinak s ubytováním rodiče naší výpravy moc spokojeni. Děkuji jim za důvěru.   

OPEN Doksy

Tak i na závěr cinkly medaile pro náš kraj. Beátka Havelková získala stříbrnou medaili. Takže stejně jako z Harrachova putovaly do našeho kraje 3 medaile ve stejných hodnotách - žádná zlatá, dvě stříbra a jeden bronz. Blahopřejeme všem medailistům a děkuji všem za reprezentaci.. I já jsem si odvezl zlatou, ale to není podstatné. 

Škoda, že více hráčů z našeho oddílu se nepřihlásilo do turnaje osmiletých. Tak snad za rok. Plně doporučujeme.  

Info od rodičů:
Vážený pane Odehnale a pane Havlíčku,
protože jsme se z Liberce včera již nevrátili do penzionu, chci vám moc poděkovat za velmi dobře vybrané ubytování a hlavně za psychickou podporu nejen Davida Bárty, ale i ostatních dětí z jižních Čech na Mistrovství Čech. 
Pan Havlíček byl s námi poprvé na Mistrovství Čech a věřím, že pojede zase příště podpořit své děti, hráče...
Pro děti je účast trenérů velmi podstatná, protože rodiče tvoří jen doprovod a nejezdí také všichni.

Moc si vážím vaší práce, děti si ještě ani vůbec neuvědomují, co všechno pro ně děláte a proto jsme tady my, rodiče....

Musíme vám za naše děti stále děkovat, jak dobře je vedete!!!

Hodně úspěchů  přejí Bártovi.


Děkuji 

Odehnal