ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Hlásí se Harrachov

Dobrý den přejeme všem, kdo ode dneška bude zde sledovat naše "vysokohorské" zpravodajství z Mistrovství Čech mládeže 2015 pro kategorie HD12, 14 a 16. Zároveň poběží turnaje doprovodné - FIDE a Národní. 

Kdo se na mistrovství probojoval a kdo je v naší výpravě?
Turnaj FIDE hrají: Jan Žilavý (Sokol Tábor) Lukáš Dolanský (Sokol Klatovy) a Lada Doležalová (ŠACHklub Tábor).

Národní OPEN hraje: Lukáš Kurpil (ČZ Strakonice)

HD12 hrají: David Hák a Anežka Žilavá

HD14 hrají: Jakub Stínka, Ondra Fuciman, Marek Malimánek a Jiří Přibyl

HD16 hrají: Anna Tůmová a Filip Steinbauer, 

Z hráčů našeho kraje zde můžete sledovat:
HD12: Matyáš Hosnedl, Martina Šťastná, Sebastian Placer, Jaroslav Studenovský - celkem 72 hráčů
HD14: Ladislav Nagy, Michaela Lorencová, Alexandra Žondecká, - 66 hráčů
HD16: Matyáš Zeman, Václav Kotál, Jonáš Havelka, Petr Šťastný - 60 hráčů

Doprava:
První část výpravy (ta početnější) přijela už včera. Cesta v pohodě, tradičně v Praze "Jížní spojka st.4" a zúžení u Ml. Boleslavi. Pak občas semafory u Malé skály (oprava skal). Drobná večeře v Kořenově.

Ubytování:
Opět pěkný penzion Luscinia a tentokráte ještě penzion FERDA. Majitel penzionu Luscinia je organizátorem řada závodů ve skocích na lyžích a projektant skokanských můstků, rovněž je autorem knihy "Skokanské můstky u nás". Zde se dozvíte, že skokanský můstek byl i v Táboře. Asi se divíte kde. V Táboře se tam říká Ve struhách - je to pod nemocnicí. Jeho synové také skáčou na lyžích a kamarádí s Ondrou Fucimanem už od loňska. Chvilku byl klid, ale jak se uviděli, "hned nám padal barák na hlavu". 
Majitel penzionu Ferda je zase horolezec. Dokonce byl letos v Nepálu, když Nepál postihlo silné zemětřesení, tak jim tam i pomáhal. Takže správní chlapi. Dopoledne přijede 2. část naší výpravy - Lukáš Dolanský, David Hák a Filip Steinbauer. Představte si, že David Hák jako hráč, který patří ještě do kategorie H10 je nasazený v kategorii HD12 jako jednička. Taková je úroveň šachu v Čechách.   
Výhled z naší místnosti - naproti skokanské můstky
auta nám hlídá Krakonoš

24.10. 2015 13,00 hod.
Tak jsme kompletní. K snídani jsme měli rohlíčky pěkně propečené, džemíček, nutelu, med a máslíčko. A je zde velký výběr čajíčků. K obědu - nu najedli jsme se. paní kuchařka se zeptala dětí co k večeři a všichni poděkovali, a že raději už nic. Teď vážně, rychlé špagety s kečupem a sýrem a samozřejmě polévka gulášová s houskou. Po partii dostanou děti svačinku.

24.10.2015 19,30 hod.  
Tak se dařilo i nedařilo. Překvapením je remíza Anežky. V 9. tahu hrubá chyba a stála na prohru, pak se vzpamatovala a soupeřka jí pomohla nejen hru vyrovnat, ale když vedla o střelce, 3x zopakovala tah a byla remíza. Trochu škoda, ale za ten úvod si nic víc nezasloužila. Honza výhra nad Pavlem Štěchem, Anička prohra v zajímavé partii, Jakub vyhrál, Filip remizoval a byl rád, Marek hrál dlouhou partii, ale nakonec neúspěšně, Jirka rovněž prohrál. Lukáš ve FIDE prohrál s 2. nasazeným, Lada také prohra.

25.10.2015 8,00 hod. (zimního času)
Tak tu máme nový den, Spalo se o jednu hodinu déle a kdo šel spát dříve spinkal o více jak hodinu déle (viz. já). Máme zde zataženo, ale je vidět až nahoru na kopec. Máme dnes první "derby" - Marek hraje proti Jirkovi v H14. Zvažujeme první akci - buď bobovou dráhu, nebo výšlap na nedalekou rozhlednu (loni jsme k ní nedošli). Snídaně je připravena, tak se čeká na klienty. Dnes se k nám na stravu přidávají Fucimanovi.  

      
Čas společného obědu - chutná? chutná?

Opalovat teď. Na houpačce před penzionem

Jirka na bobové dráze - bál se, tak brzdil. 2. jízda už byla ok.

Dětské hřiště před penzionem

27.10.2015 8,00 hod.
Šachově je to spíše průměr. v neděli i v pondělí jen 5 bodů. Všichni už něco získali. Bohužel se zlobím na naše mladé hráče, kteří dělají zbytečné chyby, ale tento týden se alespoň hodně zase naučí. Marek měl včera 1000x vyhranou partii a nakonec ji prohrál. Nechápal jsem. Také kvůli tomu plakal. 
V neděli část byla na rozhledně Járy Cimermana a část na bobové dráze. Včera jsem byl s Aničkou, Filipem, Anežkou a Jirou v Jiřetíně,chtěli jsme do továrny ny výrobu hraček. Bohužel už nebyl průvodce, tak jsme si to sjednali na čtvrtek. Pak jsem cestou zpět zajeli k rozhledně Štěpánka, kam jsme vyšlápli, ale byla zavřená. Tak jsme skončili zase na bobové dráze. To je nejlepší atrakce pro děti. Někteří byli na přednášce. V obědu bylo včera kuřátko. Kdo vyhrál měl nárok na stehýnko. Všichni zdraví. Za chvilku bude snídaně a hurá na soupeře.     

27.10.2015 19,00 hod.
Konal se bleskový turnaj, kde uspěl dobře Filip Steinbauer a Anička Tůmová. Turnaje se zúčastnili i někteří další hráči. Celkem hrálo přes 130 hráčů. 
Dnes večer vařil "MasterChef" Jaroslav, vítěz kategorie "Topinka 2015". Předvedl své umění a všem moc chutnalo. Nejlepším pomocníčkem je skautka Anežka. Dostane pochvalu. 

28.10.2015 9,00 hod.
Dnes je svátek a tak děti čeká dvojkolo - náročný den. Máme zde opět derby - Anička -Filip.
Jinak foto můžete si prohlédnout zde: 

30. 10. 2015 7,30 hod.
V domě stále klid, ještě se to spinká. Snídaně je připravená. Včera byl výletový den. Jeli jsme na 2. pokus do firmy DEBOA, kde se vyrábí dřevěné hračky. Myslím, že to bylo zajímavé a i když se fotit nesmělo, měl jsem povolení k pár snímkům. Takže se podívejte na rajče, kam to pan Doležal vždy nakopíruje. Někteří navštívili i kreativní dílnu, protože návštěvník výroby si může koupit sáček za 40,- Kč. Vedle byla i pěkná závodní kavárna. 
Co se týče šachů, není to ono. Anička prohrála jasně vyhranou partii, Anežka nejprve ztratila střelce, pak vše získala zpět a ještě koně a rovněž mohla soupeřka vzdávat. Ale to by nesměla udělat seper hrubou chybu. Marek rovněž sílená prohra. 
Dnes David bude bojovat o umístění na "bedně". Pokud vyhraje odveze si jistě medaili, a bude už než záležet jakou. Anička boj o medaili nemusí vzdávat, ale chce to konečně v posledních dvou partiích maximálně bodovat. Má na to. Jakub Stínka je blízko postupové osmičky. Výborně zde hraje Matyáš Zeman. Držíme mu všichni palce. Byl by to historický úspěch našeho kraje. 
Včera jsme opět poseděli s majitelem a získali jsme rozšířený přehled o skocích na lyžích, zázemí skoků, hodnocení či bezpečnosti sportu. Jeho penzion plně doporučujeme. Udělejte si čas na lyže a kontaktujte ho, nebo v létě na turistiku.