ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Mistrovství Čech mládeže HD 12-16

Dnes začíná v Kořenově-Příchovicích Mistrovství Čech mládeže 2019 pro kategorie HD12, 14 a 16 let.

Naše výprava v počtu 22 osob + fanklub dorazil už včera v pátek a ubytovali jsme se tradičně v Harrachově v penzionu Luscinia a Ferda.

Naši hráči hrají:
Kategorie HD12: 
Melisa Hujerová, Lída Svrchokrylová, Lucie Žilavá, Nela Martinkovičová

Kategorie HD14: 
David Hák, Sebastian Steinbauer, Nikola Zemanová, Markéta Mácová Karid Hladíková a Matěj Záluský ze Šachklubu Písek

Kategorie HD16: 
Václav Měšínský, Julie Měřínská

OPEN Harrachov - Kořenov:
Hrají Adam Martinkovič a Adam Škrdle
Zorganizovali jsme pro hráče, které pořadatel M-Čech nevzal do Národního openu (i když byli včas přihlášeni) turnaj. Hrají ho než 4 hráči, ale příště to může být podstatně více. Pokud takový turnaj zopakujeme rozhodně nebudeme vybírat tak nekřesťanské startovné jako pořadatel M-Čech.   
  
Společně s námi jsou zde Adam Martinkovič a Adam Škrdle, kteří budou hrát OPEN Harrachov-Kořenov. 

Letos velké cíle nemáme, ale min. chceme 1 medaili a postup na MČR u Davida Háka, Na medaili v dívkách by chtěla zaútočit Nikolka Zemanová. Všichni ostatní mají cíl lepší umístění než je jejich nasazení min. o 10 míst. 

Sobota 11,45 hod.
Po velké poradě jsme vyrazili na první výlet. Šlo se k Mumlavským vodopádům. Utrácely se peníze za suvenýry. Procházka hezká, hodně lidí. Zde je slunečno a bezvětří. Takže paráda. 
Čekáme na oběd a pozdravujeme v Táboře.

Neděle 27. 10. 2019
V neděli jsme šli na bobovou dráhu. Holky Lucka a Melisa si daly i lanovou dráhu. Jinak každý den zde máme 2 pekáče buchet či perníku. 

Pondělí 28. 10. 2019
Začíná se hrát dopoledne. Počasí ještě stále dobré. Dnes jede jedna výprava do Poniklé na výrobu vánočních ozdob. Další půjdou na Mumlavské vodopády. Já vezmu zájemce do muzea SKI.

Pojďme se zmínit o podmínkách pro hráče a doprovod. 
Na začátku pořadatel říkal, ať se všichni chovají dobře, aby bylo možné turnaj zde pořádat znova. To jistě je dobré, ale...
Že by sál by lepší než v minulých letech? O tom se dá jistě polemizovat. Co zatím slyšíme, asi tomu tak není. V sále nedýchatelno, a otevřít okna či dveře v tomto počasí? Nechtěl bych u těch dveří sedět. 
Vstup do sálu, úzkou uličkou, kde se to tlačí do sálu a ze sálu. Jistě ideál.  
Tradiční problém pořadatele? Upřednostňuje doprovodný turnaj před mistrovstvím. Proč má FIDE (doprovodný) turnaj mít digitální šachovnice? Vždyť na 1.místě je to mistrovství Čech mládeže HD12-16!!! Proč nejsou digi šachovnice jen pro tyto děti. 
Pořadateli asi nevadí, že nad předními šachovnicemi HD12 a 14 nesvítí světlo a je tam šero. 
Křesílka u zadních šachovnic, kde děti hrají, tak se spíše za šachovnice schovávají. Bohužel nejsou řádné židle. 
Už jste někdy platili za za připojení PC do zásuvky? S tím se tady můžete setkat. Ochota personálu, kdy doprovody by jim dělali útratu, je jak současné zimní počasí.
Parkování 1 den šílené. Ale to se dalo čekat. Teď už je to v celku ok. 
Letos jsem zažil akci MČR rapid. Teď tohle. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, že pořadatelé zklamali. V Třešti pořadatel měl zpoždění nejen u presence, kdy tam řada lidí byla dříve než pořadatel, pak žádné cedule a několik kol mimo rozpis. A tady žádná sláva. 
To že pořadatel nám nevzal naše hráče od Národního openu, ani nevysvětlil, i když jsme zaslali přihlášku včas. Lépe řečeno, ani se neomluvil. Náš oddíl připravil pro naše hráče doprovodný turnaj v Harrachově o poháry a ceny. Alespoň jsme ušetřili na startovném nemalé peníze. 

Jako pořadatel řady turnajů i na úrovni ČR si všímám řady věcí. Kritika nepadá jen na pořadatele, ale i na svaz. Jestli pořadatel kritizuje cenu za pronájem, musí to řešit na svazu. Postřehy mám i od rodičů.    

Úterý 29.10.2019
Dnes je kolo opět dopoledne. Jsme po snídani a děti odjeli do Kořenova hrát. Tak až přijedou uvidíme s jakým pořízením. Tradičně udělám rozbory partií, kam chodí i jiní hráči z jiných oddílů. Na odpoledne připravujeme návštěvu muzea. Tak kdo bude chtít, tak může se k nám připojit.  
Na programu byla návštěva Hornického muzea. Tradiční otázka "musím tam"? Nakonec po výstupu z muzea výroky "to bylo perfektní". 

Středa 30.10.2019
Nejnáročnější den pro hru. Hrají se 2 kola - dopoledne a odpoledne. Zda to považovat za nejnáročnější je otázkou. Děti zde hrají bleskovky či holanďany i po partiích až do večera. 
Večer jdeme tradičně na pizzu. Máme rezervováno 20 míst. 
Šachy: žádný bod dosud nemá Karin a Nela. Tak snad dnes už se to podaří. David bude bojovat o 1. místo.