ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Kouty nad Desnou 3

Začíná 3. den mistrovství. Včera se nějak nedařilo, byla řada překvapení. Lukáš vyhrál s černýma ve "Skotské", rychle útokem na krále. Zuzka sice vyhrála, ale nezaslouženě, pokud si přehrajete partii. Soupeřka jí mohla několikrát dát mat či získávat figurky. Historie se ale neptá. Katka remizovala a je dokonce v pořadí před bratrem a hodně si toho cení. Honza totiž prohrál v "Aljechince". Projevila se neznalost zahájení. Richard se vzdal v pozici, která byla spíše remízová, ale on přehlédl, že jeho figurka mat hlídá. Proto nešťastné rozhodnutí. Radek se snažil, přišel s partií i za mnou na rozbor, ale prohrál. Zvolené zahájení není pro něho vhodné. Snad už ho nebude hrát. Anička bojovala přes 4 hodiny, ale nakonec prohrála. V 15 tahu stála nádherně a soupeřka pod tlakem. Pak zahrála zbytečně nestandardní tah, kde se soupeřce rozehrál střelec z g7 a Anička se musela zachraňovat obětí věže za jezdce. Sice se jí to podařilo získat zpět a hrála věžovou koncovku s pěšcem méně. Zde se obě neorientovaly zrovna nejlépe, ale Anička spíše na tu prohru čekala než aby se o něco aktivního pokusila. Nevadí. Všichni jsou bojovně naladěni. 
Vstup do turnaje se zatím z celé výpravy nepovedl Janu Miesbauerovi. Po 2.kole má pouze 0,5 bodu. Terka vyhrála, Pavel prohrál s malým klukem.
Partie můžete sledovat na on line šachovnicích:http://online.chessfm.cz/MCR_mladez13/online/online.htm 
Průběžný stav soutěže a nasazení pro další kola můžete sledovat:

Richard Biolek zde prodává výbornou další jeho knihu Zahájení - Polootevřené hry. Kdo máte záje, můžete mi napsat, protože já jich budu kupovat větší množství. Cena v rámci mistrovství nyní 300,- Kč.