ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Parádní vystoupení

O víkendu skončilo Mistrovství České republiky mládeže v šachu. Týden se hrály partie mezi nejlepšími hráči a hráčkami republiky v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou. Přijeli sem hráči do kategorií dle věku – hoši do 10, 12, 14, 16 a junioři. U dívek byly kategorie stejné mimo juniorek.

Hráči ŠACHklubu Tábor šáhli na velký úspěch. Lukáš Dolanský (dnes sice hraje za Sokol Klatovy, ale stále ho bereme za našeho hráče) v kategorii do 14 let získal stříbrnou medaili, Anna Tůmová v kategorii do 16 let získala bronz, David Hák v kategorii do 10 let skončil těsně pod stupni vítězů. Lukáš s Davidem byli 2. nasazenými hráči v turnaji. Takže svoji roli splnili. Lukáš svojí partií dokonce po 4,5 hodině zakončoval výhrou turnaj. David v poslední partii (kdy mu stačila remíza) zaváhal, a tak na medaili nedosáhl. Anička byla nasazená jako 9. hráčka. Hned v prvním kole ale porazila 2. nasazenou hráčku a pozdější vítězku Blanku Brunovou. V turnaji se pohybovala dlouho na 2. místě. Prohrou v 6. kole se propadla na 6. místo. Nakonec skvělým jejím závěrem, ale i prohrou hráčky Kamily Němcové v posledním kole, která ji jako jediná za celý turnaj porazila, se mohla radovat z medaile.

Spokojená je i Lada v doprovodném FIDE turnaji, kde skončila jako 3. dívka (celkově na 23. místě). Vašek i Anežka poznali, že se šachy dají hrát i jinak a turnaje jim daly školu. Ale naučili se hrát pomalu, Vašek dokonce prohrál na čas!!!    

Celkově byla úspěšná celá jihočeská výprava. Jan Miesbauer (ŠACHklub Písek) potvrdil nakonec roli favorita a získal zlato, Martina Šťastná (ŠA VŠTE Č. Budějovice) skončila jako David rovněž na 4. místě. Další některé hráčky a hráči skončili v první desítce. Na turnaj přijelo téměř 300 hráčů.

Úspěšní šachisté se mohou těšit z postupů na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Mistrovství Evropy bude opět po 4 letech hostit v srpnu Praha, Mistrovství světa je rozděleno pro kategorie HD8-12 je v Gruzii a HD14-18 v Rusku za Uralem. Takže příprava na tyto turnaje může začít.