ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Cíl splněn

Včera jsme se vrátili s dalším úspěchem. Tentokráte z Mistrovství ČR družstev mladších žáků, které se konalo v Brně. Hráči našeho oddílu už několik let patří ke špičce mládežnického šachu v republice.

Z Brna, kde se od pátku do neděle pořádalo mistrovství ml. žáků, jsme si sice přivezli až 12. místo z 28 nej týmů ČR, ale opět získali postupové místo pro kraj na rok 2015.

Po třech letech, kdy se družstvo ŠACHklubu Tábor umisťovalo v první desítce (před 2 lety dokonce na 3. místě) sice trochu propadlo, ale bylo nasazené jako 13. nejsilnější. Rovněž generační obměna hráčů je znát.

Mezi nejlepší hráče a opory družstva patřili na 1. šachovnici Lukáš Dolanský se ziskem 7,5 bodu z 8 partií, David Hák na 2. šachovnici získal 6 bodů z 9 partií, Jiří Přibyl na 5. šachovnici 5 z 8 a Anetka Růžičková na 6. šachovnici 4 ze 7 partií.

Více na:  http://www.sachklub.cz/souteze-druzstev/mcrdmlz2014.html