ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Přivezli jsme pohár

O víkendu se konalo v Ostravě "Mistrovství ČR jednotlivců v rapid šachu mládeže v rapid šachu. Hrálo se v pěkném kulturním domě Akord. Byla zde rekordní účast hráčů - 197 účastníků v 6 kategoriích. 
Největšího úspěchu z našeho oddílu (ale i z hráčů kraje) dosáhl Lukáš Dolanský v kategorii H12, který skončil na 3. místě!!! Přestože byl nasazen dle ela jako č.1., byla zde řada kvalitních a vyrovnaných hráčů. Umístění je zapotřebí určitě brát jako úspěch.
V kategorii H10 jsme měli Davida Háka. Byl nasazen jako č.23. Konečný výsledek 12. místo !!! Rovněž velký úspěch. David rovněž skvěle bojoval. Když vezmeme v potaz, že tuto kategorii bude hrát ještě 2 roky (patřil mezi nejmladší), je zde naděje, že příště může něco cinknout.
V kategorii D14 hrála Anička Tůmová. Nasazená jako 4. hráčka. Skončila na 9. místě. Umístění nakonec vcelku dobré, ale čekalo se více. Zejména prvním den nevyhrála dvě vyhrané partie. V jedné - vyhraná věžová koncovka - šlo o postavení mostu, v druhé pěkná pozice + o 2 pěšce více, soupeřka pasivní. Proč se to nedotáhlo do výher ví jen Anička. 
Zajímavá situace při turnaji byla o přestávce mezi 2. a 3. kolem. Protože ke každému kolu byli hráči zváni písničkou, když zaznělo "Pozor, opusťte budovu nebezpečí" mysleli jsme, že tak začíná písnička. Když už to bylo po třetí, hromadně všichni opustili budovu. Spustil se totiž hlásič požárního poplachu. Po cca 15 min. jsme se všichni mohli vrátit. Bylo to dobré zpestření turnaje. Je vidět, že nácvik starší generace a dnešní mladé generace je dobrý.
Rovněž jsme navštívili U6 - technické muzeum ve Vítkovicích. Interaktivní prohlídka trvala pouze 2 hodiny, museli nás stále popohánět, protože nejen děti, ale i dospělý stále si něco zkoušeli. Perfektní akce od pořadatele. Doporučujeme.