ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Začalo Mistrovství ČR do 8-mi let

Dnes v Klatovech začalo Mistrovství ČR pro kategorie HD8. V kategorii H8 nás z našeho oddílu reprezentuje Adam Pistulka. Je vlastně jediným, kdo letos z našeho oddílu hraje tuto soutěž.

Myslím, že je velkou škodou, že rodiče této věkové kategorie (roč. 2007 a mladší) nevyužili této akce. Tato akce nejen že má úroveň, ale pořadatel je výborný a pro děti připravil i využití volného času mezi partiemi.
 
Protože jsem se zastavil na turnaji před zahájením, vím, že pořadatelé přivítali starostu města a další představitele. Turnaj tradičně pořádá zkušená parta kolem Karla Nováčka, což je jistě zárukou kvality. Pozdravil jsem se tam s řadou trenérů, kamarádů a rodičů, kteří se i účastní našich turnajů. 

Z našeho kraje zde je několik hráčů. David Bárta a Hugo Tůma z QCC Č. Budějovic, Matěj Záluský ze ŠACHklubu Písku, Pepa Kukla ze Sokola Tábor, z dívek jsem hned na úvod říkal, že všechny 3 dívky se umístí do 10. místa a 2 skončí do 5. místa. Moje očekávání zatím naplňují dobře. Reprezentují tu: Beátka Havelková, Adélka Rolínková a Dorotka Veverková. Držme jim všem palce.

Palce držím i Šimonu Tajovskému, byl nejmladším účastníkem na našem velikonočním turnaji a hraje zde řada hráčů, kteří loni hráli u nás v Táboře, když jsme tuto akci organizovali. Příští rok určitě se turnaj bude konat na Moravě.