ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Z MČR HD8 po 6.kole info

Po 6.kole
David Hák se dobře rozjel. Po prohře ve 3 kole odpoledne nezaváhal. Zítra jistě bude atakovat první pětku. Dominik Novotný má s Vaškem Měřínským 50%, což je velmi dobré.Oba hrají na svůj výkon. Dominik měl už 3x hráče 3.vt. což mu může pomáhat v pomocném hodnocení. Vašek dělá šachy teprve půl roku a tak mu chybí zkušenosti. Oba mají na to vracet se s 5 body, což byl pro ně cíl. Rovněž Anetka je na 50%. Odpoledne udělala 2 body a pouze prohrála s Martinou Šťastnou z QCC. Martina je zatím objektivně lepší. Přesto věřím, že Anetka má na to se vejít do první desítky. Účast 20 dívek je velmi dobré. Odpoledne se rozjel Mirek a udělal 2 body, pak ho zastavil zkušenější Dominik. Mirek má na to, aby získal 4-4,5 bodu. Naopak Viktor odpoledne bez bodu. Určitě spěchá a nekontroluje si co soupeř hraje. Bude rád, když získá celkově 3 body. 
Pořadatel přesunul turnaj do jiných prostor - školy - z důvodů lepšího větrání místnosti. Za tuto rychlou změnu, která je jistě ku prospěchu turnaje palec nahoru.    


Po 3.kole
Táborští hráči vstoupili do turnaje vcelku dobře. První kolo se vydařilo Davidu Hákovi (3.vt. 6.nasazený), Dominiku Novotnému (4.vt. 40.nasazený) i Anetce Růžičkové (4.vt. 9.nasazená). Po 3.kole má David 2 body - ve 3.kole prohrál s hráčem 3.vt. Rovněž Dominik prohrál poprvé až ve 3.kole což je pro pomocné hodnocení dobrý vstup do turnaje. Podařilo se mu porazit hráče 3.vt. a s další trojkou prohrát. Nyní ho čeká vlašimský talentík Kubík Vojta. To bude těžké. Dobře si vede Vašek Měřínský (4.vt. 37.nasazený) , má 2 body. Střídá to, hráče slabší poráží, silnější poráží jeho. Nyní ho čeká 2.nasazený Nguyen Vinh. Viktor Doležálek (5.vt. 60.nasazený) má 1 bod. Se silnějšíma prohrává, stejnou vt. porazil. Zatím se nedaří Mírku Nováčkovi (5.vt. 75.nasazený). Vše prohrál. Domnívám se, že se nedrží zásad které dostal.  Anetka měla vstup do turnaje dobrý, ale pak 2 prohry i se silnější hráčkou. Pokud nebude zbrklá a bude si hlídat figurky, má na to se vejít do první desítky. Držíme všem palce.