ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Mistrovství ČR HD 8 - 2013 zná vítěze

Mistrovství České republiky dětí do 8 let je minulostí. Vítězem H8 se stal Petr Gnojek z BŠŠ Frýdek Místek s 8 body, který o svém vítězství rozhodl v poslední partii, když porazil do té doby vedoucího Viktora Přibyla (PORG Praha), který skončil na 2. místě se 7,5 body. Na 3.místě skončil Jakub Vojta (Spartak Vlašim), který získal rovněž 7,5 bodu. Vítězkou D8 se stala Anna Lhotská (OAZA Praha) se 7,5 body před Lucií Fizerovou (BŠŠ Frýdek Místek) rovněž 7,5 bodu a Eliškou Gerekovou (MŠŠ Interchess), která získala 7 bodů.  
Na výborném 5. místě se umístil David Hák (Sokol Tábor) se ziskem se ziskem 7 bodů.
Nás samozřejmě nejvíce zajímá výsledek našich borců. Hrálo zde 90 hráčů a 20 dívek!!! A můžeme být jistě spokojeni s Vaškem Měřínským, který skončil na pěkném 32. místě (byl nasazený jako 37. hráč) se ziskem 5 bodů. Škoda poslední partie. Kdyby jí vyhrál skončil by v první dvacítce. Přesto výborný výsledek. Hrál na výkon 1147. Dále můžeme být spokojeni s Dominikem Novotným, kterému se vedlo obdobně jako Vaškovi. Skončil na 38. místě (nasazený jako 40. hráč) se ziskem rovněž 5 bodů. Hrál na výkon 1137. Další úspěch vidíme u Anetky Růžičkové. Anetka skončila na výborném 7. místě (nasazená jako 9. hráčka) se ziskem rovněž 5 bodů. Hrála na výkon 1104. Všichni si zaslouží pochvalu a splnili očekávání. Za odměnu budou pozváni na zmrzlinový pohár.
Další naši borci skončili vzadu. 82. místo Obsadil Viktor Doležálek, který získal nakonec 3 body, které jsem u něho odhadoval, ale z toho 2 body až v posledních kolech. A Mirek Nováček skončil na 84. místě se 2 body, když nejlepší výkon měl včera odpoledne. Dnes nezískal ani bod. Pro oba to bude k zamyšlení nad stylem hry - spěch se nevyplácí. Přesto i jim patří poděkování, že se nebáli jet na takovýto turnaj. Škoda, že další naši mladí talentíci si takovýto turnaj nevyzkoušeli. 
Oceňme i výsledek dalších jihočechů - Martina Šťastná v D8 skončila na 4. místě se 6 body a Jan Bauer na 29. místě s 5 body.