ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Hlásí se Kouty nad Desnou 2016

Opět po roce přinášíme zpravodajství z Mistrovství ČR mládeže, které již tradičně se hraje v Koutech nad Desnou. 
Kategorie a výsledky můžete sledovat zde: 
D10: Dorotka Veverková, Daniela Nagyová,  
D12: Anežka Žilavá, Martina Šťastná, Lucka Rolínková 
D14: Michaela Lorencová
D16: Anička Tůmová
H10: David Hák
H12:
H14: Lukáš Dolanský
H16: Jan Miesbauer, Matyáš Zeman, 
Národní: Richard Široký, Václav Měřínský, 
FIDE: Jan Žilavý, Lada Doležalová, Ladislav Nagy, 

Partie on line sledujte na webu pořadatele:)

Sobota 5. března

Otvíráme zpravodajství z Koutů nad Desnou. Na mistrovství ČR jsme dorazili včera před 18 hodinou. Z Tábora jsme vyjížděli v půl desáté, zpoždění měl Honzík Miesbauer a já (musel jsem ještě posílat balíky klientům). Cestou jsme se stavěli v Poličce na oběd. Vašek si dal pizzu, kterou měl ještě k večeři. V místním penzionu a restauraci jsme byli sami až na jednoho štangasta. Poté jsme pokračovali dál. Stočili jsme to na Olomouc. Protože Richard neměl dálniční známku, tak jsem trochu z Mohelnice zabloudil (cca o 5 km). V Olomouci jsme navštívili náměstí s orlojem a zejména „Vlastivědné muzeum Olomouckého kraje“. Zde si mohly děti prohlédnout zvířata, poslouchat zpěvy a zvuky ptáků a různých zvířat. Prolézt jezevčí norou atd. Byli jsme zde asi hodinu.

Když jsme se ubytovali, vzal jsem „nováčky“ na prohlídku hotelu. Vašek vstával dnes v 7, holky a ostatní ještě spí. Pokoje máme na východ, takže nás budilo sluníčko. Máme balkón a vidíme na velkou sjezdovku.

7. března 2016 brzo ráno

Problém s připojováním internetu na pokoji je stále. Jinak k sobotu byl klid. Nikam jsme nešli, došel jsem nakoupit a tak máme zásoby. Funkce máme rozdělené, Vašek kuchyně - mytí nádobí, občas mu pomůže Anežka. Anežka pomáhá rovněž s přípravou snídaní. Máme jablka, sýr Lučinu, rohlíky, chleba, jogurty atd. Kdo na co má chuť. Nejprve ale musí dojíst zásoby z domova. Zbytky netrpíme. 

Včera jsme po obědu jeli do Jeseníku do muzea. Cestou na Červenohorské sedlo jsme jeli do pořádné mlhy, za kopcem bylo naopak jasno o vykukovalo sluníčko. to v Koutech nemáme. V muzeu se z dětí staly detektivové - vyla tam jedna výstava na toto téma. Byly tam i jiné. Někteří jsme pak skončili v cukrárně. Měli tam pravou horkou čokoládu, lžička v ní stála a neopírala se o skleničku. Dali jsme si i domácí zázvorovou limonádu. Cesta zpět byla zase pohodová. večer se šlo na přednášku Richarda Biolka. 

K dosavadním výkonům: Anička jako tradičně výborný vstup do turnaje, porazila 2. nasazenou a včera remis. Anežka zatím prohry, včera jsem se trochu zlobil, v 12. tahu konec. Zbytečně spěchá a nevím jak jí to už odnaučit. Stále jí říkám co všechno musí sledovat od 2. tahu. Ale věřím, že dnes už bude vlaštovka. Vašek zatím nic, ale včera vypustil výhru. Velká škoda. Zatím co partiář z první partie jsme přes hodinu luštili za pomoci počítače, včera donesl vzorový partiář. takže je vidět, že to půjde. Včera bylo i první derby Lada - Honzík Ž. nakonec remis. David se po prohře v 1. kole vzpamatoval a včera vyhrál. Stejně je na to Honza M.  Richard zatím hraje v pohodě, má 1,5 bodu.

Tak držte dětem palce. Rozesílal jsme sestavy na KP mládeže družstva ml. žáků. Věřím, že bychom mohli držet tradici - každý rok na MČR.  

8. března 2016

Včerejší dvojkolo dalo zabrat. David po prohře v 1. kole, se rozjel a začal soupeře porážet. Má 3 body. Některé výhry jsou se štěstím, ale historie se neptá. Anežka utrpěla první výhru. Soupeřka neviděla různá braní figur, až se porazila sama. Anežka z toho měla radost. Udělali jsme pomůcku k on line partiím. Na šachovnici není notace, tak se vyrobila z papíru. Hned se jí to lépe zapisuje. Anička střídá výsledky výhra-remis. Věří si a některé soupeřky porazila poprvé. Včera utekla hrobníkovi z lopaty, když našla pěkný obrat a získala zpět pěšce. Remiza Anežku Vlkovou mrzela, Aničku potěšila. Anička má už 4 soupeřky nasazené před ní za sebou a se ziskem 3 bodů Jedeme dál.

Vašek včera 2 výhry a je na 50%. Paráda. Až na ten zápis. Zase jsme dlouho hledali v partiáři ztracené tahy. To se pak těžko partie rozebírají, když přes hodinu běží rekonstrukce. Cíl má 4 body. Lada jede rovněž výborně. Má 2,5 bodu a soupeře velmi slušné. Včerejší dopolední výhra velmi-velmi potěšila, až překvapila. Jak říká Lada, soupeř se porazil sám (ale parádní závěr). Honzík Ž. je remízový „král“. Richard rovněž hraje dobře. Honza M. má sice ztrátu 1,5 ale na špici se dotáhne. Dorotka má 2 body, a to nevzala nabízenou remízu od Danielky Nagyové, tak nakonec s ní prohrála. Dorotka patří do kategorie D8!

Včera se uskutečnil tvrdý bowlingový zápas mezi Č. Budějovicemi a Táborem. Nevím, kdo vyhrál, ale Ruda naházel nejvíce 130 b. a já 125. „Odrostlí mládenci“ ukázali omladině, jak se háže koulí, a že nepatříme do starého železa. Poslední kola jsme házeli levou rukou (jsme praváci). K tomu jsme byli vyzváni Aničkou, když jsme jí říkali, aby házela pravou (levačka). Stále stáčela kouli do „kanálu“.  Na 3. místě skončil Lukáš, který se nepočítal k nikomu (alespoň to tvrdil on). Souboj o 1. místo z druhého konce vyhrála Lucka, když Vašek hodil o 4 body více. Vašek do koulí musel foukat, aby doputovaly ke kuželkám.  

9. března 2016

Včera jsme se byli podívat v muzeu a výrobně ručního papíru ve Velkých Losinách. Bylo to hned po dopoledním kole a obědu. Cestou zpět se rozpršelo a u nás nahoře sněžilo. Napadlo trochu sněhu, že to bylo na koulování po večeři. Otočil jsem se 2x, protože pan Kratochvíl dal auto do servisu. Po příjezdu bylo volno. Každý ho využíval po svém. Děti hrály karty s Dorotkou a mě nechali spát. Vašek se večer zúčastnil další přednášky, která byla spíše pro trenéry. Richard si jel zalyžovat. Honza a Honzou jsou stále u PC a na pokoji. 

Včera Anežka remizovala s Luckou. Anežce nebylo dobře, tak jí Lucka nabídla remis. Anežka říkala že to bylo ze vzduchu v místnosti. Je pravda, že na začátku odevzdala koně, ale pak Lucka špatnou hrou stála hůře. Tak nevím. Vašek prohrál rychle, protože nedodržel zase pokyny ke hře. Ostatní dle možností a soupeřů. Anička s Davidem stále šlapou, mají 3,5 bodu z 5 partií. Oba se snaží o co nejlepší výsledek a umístění.

Anežka včera hledala celý den lístek na obědy a večeře. Nakonec se našel, ztratila ho v restauraci a tak se našel. Vašek zase moc nejedl oběd a večeři. U oběda nechtěl být jak Pepek námořník, špenát odmítl. Nu udělal dobře, mě to prohnalo. U večeře- bylo rizoto -  se postupovalo, jak u malých dětí – za maminku, za tatínka, atd. Jo salámek, ten mu chutná, to si zařízne a dá s rohlíčkem.

Dnes dopoledne další kolo, Vašek by se měl opět snažit vyhrát, soupeře porazil na Táborské věži. Anežka má přijatelnou soupeřku, David má hráče č.1 Stalmacha a Anička kamarádku Kamilku Němcovou. Večer jsme si zamluvili bowling od 18-19 hod. Pak půjdou na přednášku.

12. března 2016

Po delší době zde funguje kvalitně internet. Bohužel je to ale poslední den našeho pobytu. Za pár hodin budeme odjíždět. 

Děti v naší skupině jsou v pořádku, což je hlavní informace. V předchozích dnech jsme chodili ny procházky, do bazénu - děti byly 2x, hrál se zápas v bowlingu, který vyhrál Honza Ž. před mojí maličkostí a Richardem. Dále byla Veronika s Aničkou a další. Včera jsme dojeli si do cukrárny ve Velkých Losinách. Výborná a doporučujeme navštěvovat. 

Dnes se hraje poslední kolo a když vezmu v potaz, že v 6 kategoriích z 8 bojují hráči našeho kraje o medaile, je to fantastické. Je jasné, že nějaké cinknou, je jen otázka barvy. Tak držíme všem palce. Včerejší raritou byla prohra Vaška na čas. Partii měl vyhranou, ale udělal nepochopitelnou chybu. Ale on, který hraje rychle se najednou nevešel do času - zázrak. Blahopřáli jsme mu jako kdyby partii vyhrál. On i Anežka pomalu chápou, že se dá hrát s rozmyslem a nespěchat. Škoda, že v našem oddíle nevyužilo šance zde hrát více dívek. 

Děkujeme za sledování našeho webu. Hlásí se nám další zájemci na naše letní soustředění a rovněž na námi pořádaný velikonoční turnaj. I zde se opět ukázalo, že hráči si mají zvykat na delší tempo a větší zatížení.  

Už nyní je zapotřebí všem poděkovat a mohou se těšit na účast na Mistrovství Evropy, které se hraje v srpnu v Praze. Je teď jen na nich, kdo tam bude mít zájem jet.